Franklin’in Aktörü GTA 5’den Az Kalsın İstifa Ediyormuş

GTA 5'den Franklin'in aktörü Shawn Fanteno çıkardığı oyunun geliştirme sürecini anlatan Game Changer adlı kitabında ilginç bir olayı anlatmış.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Satış rekoru kıran, her 3 ayda bir milyonlarla kopya satan 2013 yapımı GTA 5’in ve GTA Online’ın yeni nesil sürümü ile Rockstar’ın GTA Online ile olan macerası daha geniş imkanlarla devam edeceği bir dönemde GTA V‘den ana karakterimiz Franklin Clinton’ı canlandıran Shawn Fonteno, Game Changer adlı bir kitap çıkardı.

Fonteno, geçtiğimiz ay GTA V’in hayatını nasıl değiştirdiğini, oyunun geliştirme sürecenin nasıl olduğu hakkında yazdığı kitabı Game Changer: My Journey From the Streets to Your Video Game Console’da ilginç bir konudan bahsetti. Kitapta Fonteno, az kalsın GTA V projesinden ayrılacak olduğunu açıkladı.

Shawn Fonteno, Daha İlk Günden GTA 5 Projesinden Ayrılıyormuş

Kitapta yazılana göre Fonteno, Rockstar’ın New York stüdyosuna giderken sadece seslendirme yapacağını düşünüyordu. Stüdyoya girdikten sonra hemen soyunma odasında sıkı bir hareket yakalama (motion capture) giysisi giydi ve sete çıkması talimatı verildi, ancak kostümün sıkı oturması nedeniyle Fonteno kendini sıkılgan hissettiğini fark etti ve tereddüt etmeye başladı.

GTA V Franklin

Fonteno hemen seti terk etti ve istifa etmeye hazır bir şekilde soyunma odasına döndü. Ardından GTA 5’in yönetmeni Fonteno ile tanıştı ve onu sakinleştirmeye başladı. Yönetmen, Fonteno’yu rahatlatmak için setteki tüm Rockstar çalışanlarına haraket yakalama kiyafeti giymelerini emretti.

Gerçekten yönetmenin sadece bir aktörün hareket yakalama giysisi ile yaşadığı sıkıntılardan dolayı setteki herkese haraket yakalama giysisi giydirmesi gibi bir haraketi bir daha bu sektörde çok zor görürüz. Belki de sektörün tek ihtiyacı olan anlayışlı ve hoşgörülü yönetmenlerdir, kim bilir…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir