GTA 6 Pek de İstediğimiz Gibi Çıkamayabilir

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

GTA Serisinin uzunca bir süredir beklenen oyunu GTA 6’nın geliştirme evresinin çok düzensiz ilerlediği öne sürüldü. İddianın kaynağı ise oyunların veri analizcisi AccNGT’den geliyor. AccNGT, daha önce de Quantic Dream’in yeni Star Wars oyunu hakkında açıklamalar yapmıştı.

AccNGT’ye göre, GTA6’nın geliştirme süreci şu an için ”kaotik” denilecek bir düzeyde ilerliyor. Bunun yanı sıra oyun, uzun bir süredir geliştirme aşamasında olmasına rağmen, oyuncuları birçok yönden (özellikle grafik bakımından değil) hayal kırıklığına uğratacak gibi duruyor. AccNGT son olarak GTA 6’nın bu sene veya 2022’nin başlarında duyurulursa, oyuncu kitlesini çok üzeceğini belirtiyor.

AccNGT’nin GTA 6 ile ilgili tweet’i

Tüm bunlar yaşanırken oyunun geliştiricisi Rockstar ve yayıncısı Take-Two Interactive cephesinden bir açıklama gelmedi. Firmalar bu konuda sessizliğini korumaya devam ediyor. Oyunun GTA 5’in devamı olup olmayacağı bile henüz bilinmiyor.

Diğer taraftan ise oyuncu kitlesi, GTA Trilogy: Definitive Edition’un çıkışından bu yana hayal kırıklığına uğradığını ve bu hayal kırıklığının GTA 6’da da devam edeceğini düşünüyor. Bir kesim oyuncu da bu hayal kırıklığının başlıca sebebinin Rockstar kurucusunun eskisinden daha az cüretkar olmasından dolayı olduğunu dile getiriyor.

Elbette GTA 6’nın ne zaman duyurulacağı hakkında kesin bir bilgiye sahip değiliz. Rockstar’ın oyunu duyurmasının ne kadar uzağında olduğumuz da bilinmiyor. Ne olacağını görmemiz için biraz daha beklememiz gerekecek.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
1 yorum
  • Tabii ki grafik bakımından değil demiş parantez içinde. Yani hayal kırıklığına uğratacak şeylerden biri grafikler değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir