GTA 6 Sızıntısı ile İlgili Rockstar Resmi Açıklama Yaptı

Rockstar: "Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi kararlıyız."

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Dün Rockstar tarihinin belki de en büyük sızıntısı yaşanmış ve GTA 6’nın erken geliştirme aşamasındaki oynanış görüntüleri ve görsellerinin yanında kaynak kodları sızdırılmıştı. GTAForums üzerinden çıkan sızıntılar hızlı bir şekilde internet ortamına saçılmış, ardından ise Rockstar’ın çatı firması Take-Two tarafından telifle kaldırılmaya başlanmıştı.

Tabii devam eden süreçte Rockstar’ın yapacağı açıklama ve oyun için alacağı kararlar merak konusuydu. Nihayet firma sessizliğini bozdu ve yeni açıklama yayınladı. Neyse ki açıklamada GTA 6’nın geliştirme aşamasının herhangi bir kesintiye uğramadığı ve planlanan şekilde devam ettiğine vurgu yapılmış. Yani oyuncular arasında merak konusu olan acaba GTA 6 ertelenir mi, geliştirme süreci etkilenir mi? soruları cevap buldu.

Rockstar Games’ten Mesaj
Yakın zamanda yetkisiz bir üçüncü tarafın, bir sonraki Grand Theft Auto için erken geliştirme görüntüleri de dahil olmak üzere, gizli bilgilere yasa dışı bir şekilde eriştiği ve sistemlerimizden indirdiği bir ağ saldırısına maruz kaldık. Şu anda, canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz.

Bir sonraki oyunumuzun detaylarını sizinle bu şekilde paylaştığımız için son derece hayal kırıklığına uğradık. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi kararlıyız. Yakında herkesi tekrar bilgilendireceğiz ve elbette, hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla doğru bir şekilde tanıştıracağız. Bu durumda devam eden destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz.

– Rockstar Games Ekibi

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir