GTA 6 Sızıntısının Arkasındaki Hacker Tutuklandı

GTA 6 sızıntısının şüphelisi 17 yaşındaki gencin, Londra Oxfordshire'da tutuklandığı bilgisi verildi.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
1 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games’in merakla beklenen oyunu GTA 6’nın geçtiğimiz günlerde erken geliştirilme aşamasından görüntüleri internete sızdırılmıştı. Sonrasında ise Rockstar resmi bir açıklama ile böyle bir sızıntıyla karşı karşı kaldıkları için hayal kırıklığına uğradık ancak hazır olduğunda oyuncuları oyunla tanıştıracaklarını açıklamıştı.

Geçtiğimiz saatlerde bu devasa sızıntının şüphelisi olarak görülen 17 yaşındaki bir genç, Londra polisi tarafından yakalandığı duyuruldu. Açıklama Londra Şehir Polisi’nin resmi Twitter hesabı, City of London Police üzerinden yapıldı.

Tutuklanma iddiaları ilk olarak İngiliz muhabir Matthew Keys tarafından yapıldı. Ardından gelen resmi açıklamayla bu iddialar doğrulandı. Ayrıca Reuters’da çalışan muhabir Keys, ileriki saatlerde şüphelinin daha çok bilgi verebileceğini de ekledi.

İngiliz Muhabir Matthew Keys
Resmi Duyuru

Ek olarak UBER adlı ulaştırma ağını da hacklediği düşünülen olası suçlunun, kendini Lapsus$ olarak tanıtan bir hacker grubuna üye olduğu, yine Matthew Keys tarafından duyuruldu. Son olarak yakalama ve tutuklama çalışmalarını National Crime Agency (Uluslararası suçlar ajansı)’nin yürüttüğü açıklandı.

Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir