Yeni GTA Online ve Red Dead Online Güncellemeleri Belli Oldu

Rockstar Games, GTA 6 için Red Dead Online DLC'lerinden feraget ettiğini açıklıyor

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi
GTA Online

Oyuncular tarafından hevesle beklenen yeni GTA Online ve özellikle yeni Red Dead Online güncellemeleri hakkında yeni bilgiler nihayet paylaşıldı. Bilhassa yeni Red Dead Online güncellemesinin 2 senedir gelmemesinin ardından ortaya çıkan #SaveRedDeadOnline “isyan“ından sonra Rockstar, bunun sebebini anlattı.

GTA Online

GTA Online

Her şeyden önce Rockstar Games, yeni GTA Online yaz güncellemesi hakkında yeni bilgiler paylaştı. Bu yeni güncelleme hem eski nesil hem de yeni nesil konsollar ve PC platformları için yayınlanacak ve Criminal Careers of Executive, Biker, Gunrunner, Nightclub Sahibi rollerini genişletecek. Bununla yanı sıra oyuna bir dizi yeni Contact görevleri eklenecek.

Bu yeni Contact görevleri, gelişmekte olan bir suç komplosunu araştırmak için özel bir IAA saha ajanı olarak görevini yerine getirmeyi konu olacak. Evet, GTA karakterlerinin çalışmaktan en çok tiksindiği ABD, yani IAA ile birlikte çalışacaksınız.

Nihayet bu güncelleme ile birlikte Operessor Mk II ile ortalığa kaos yaratmakla birlike oyuncuları sürekli rahatsız eden toxic kitlenin devri bitiyor. Rockstar, bu yaz güncellemesinde Oppressor Mk II’nin güdümlü füzelerin ve karşı önlemlerin etkisini azaltacak – nerf’leyecek.

Ayrıca atıştırmalıklara ve zırhlara erişim için daha uygun bir yol ve Invite Only oturumlarda satış görevleri başlatma özelliği de yeni güncelleme ile birlikte oyuna eklenecek. Ek olarak, bir arabanın 3-4 milyon GTA$ olduğu Los Santos ekonomisinde, nihayet, görevlerin, yarışların Adversary mod’ların ve seçilmiş Heist Finale’lerinin para ödülleri, Bodyguard’lar, Associate’ler ve MC Üyelerinin maaşları yükseltilecek.

Red Dead Online

RDO GTA Online

Rockstar, ilk öncelikle geçtiğimiz senelerde oyun için neden güncellemelerin gelmediğini açıkladı. Şirket bunun sebebini yeni GTA oyunu (GTA 6)’ya bağlıyor; son birkaç sene şirketin birçok oyun geliştirme stüdyolarının GTA 6’yı mümkün olduğu kadar en iyi seviyeye getirmeye odaklandığından Red Dead Online’a büyük güncellemeler gelmiyordu.

Oyun için aylık bonuslar devam etmekle birlikte bu sene mevcut modları geliştirmeyi ve bu yıl yeni Telegram görevleri eklemeyi planlanıyor. Ne yazık ki Red Dead Online’a GTA Online’a gelen Cayo Perico Heist ve The Contract güncellemeleri büyüklüğünde güncelleme/DLC gelmeyecek.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir