İÇERİKLER

GTA Serisine Rakip Geliyor Hem de Eski Rockstar Yöneticisinden

GTA Serisine Rakip Geliyor Hem de Eski Rockstar Yöneticisinden

Rockstar North’ın eski başkanı Leslie Benzies 40.8 milyon Pound gibi dudak uçuklatan parayı GTA’ya rakip Everywhere oyunu geliştirebilmek için finansal destek olarak topladı. GTA 5’e kadar seride çok büyük emeği olan Leslie Benzies, 2016 yılında Rockstar’dan ayrıldıktan sonra elleriyle geliştirdiği seriye rakip olarak oyun çıkaracağını açıkladı.

Benzies, 2017 yılında Edinburgh ve Budapeşte merkezli Build A Rocket Boy adlı yeni bir oyun stüdyoyu açtı. Rockstar’ın eski çalışanları dahil 130 kişilik bir ekip kurdu.

2016’da kurulmuş Build A Rocket Boy şu ana kadar herhangi bir oyun geliştirmiş değil. Ekip Leslie Benzies söylediğine göre Everywhere için çok yoğun bir çalışma temposu içinde: “Everywhere geleneksel bir çok oyun mekaniği var ama biz, Everywhere ilham aldıklarımızdan daha iyisini yapacağız. Oyuncular daha akıllı hale geliyor ve oyunlarından daha fazlasını istiyor ve biz oyuncuların dünyamızda istedikleri şekilde yaşama özgürlüğüne sahip olmalarını istiyoruz. Sadece oyun değil çok çeşitli oyun modları ve stilleri sunmayı hedefliyoruz. Hikayelerimizi anlatın ama aynı zamanda oyuncuların en çok keşfetmek istedikleri kimlikler ve maceralar içinde yaşamalarını sağlayın. ”

Uzun bir süredir geliştirilen oyun bu süreçte The Telegraph, Netease ve bir çok yatırımcıdan destek aldı. Şu ana kadara topladıkları para 41 milyon Pound’a yaklaştı.

Oyunun hangi platformlara çıkacağı ve hangi tarihte çıkacağı hakkında bir bilgi aktarılmadı ama oyunun Amazon’un Lumberyard Grafik motoru ile geliştirildiğini duyduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu