GTA Online’a Yeni Gelen 1.54 Yaması Konsollarda Oyunu Bozdu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

GÜNCELLEME: Rockstar oyunun Xbox versiyonu için yeni bir yama yayınlayarak bu problemi çözdü.

Biliyorsunuz ki, T0st adlı kullanıcı sayesinde Rockstar yeni yamaya bazı PC için eklemeler yaptı ve dün yamayı yayınladı. GTA: Online yükleme sürelerini %70 kısaltan bu yeni yama ile GTA: Online’nı daha az bekleyerek oynayan PC oyuncularının keyfi yerinde ama Konsol oyuncuları (özellikle Xbox) bu yamadan sonra oyunun yükleme ekranında takılması ve oyunun sık sık çökmesinden şikayetçi.

Xbox oyuncuları oyunun sık sık çökmesinden, Playstation oyuncuları ise güncellemenin PS5’in geriye dönük uyumluluk mod’una gelmemesinden şikayetlerini sosyal medya üzerinden belirtiyor. Ayrıca, bazı Xbox ve Playstation kullanıcıları yükleme ekranında takılma yaşadıklarını bildiriyor.

Xbox konsollarında NAT sorunu giderildi ama beraberinde hem Online, hem de hikaye modunda sık sık çökmeler geldi. Bu sorun da oyunu Xbox kullanıcıları için oynanamaz hale getirdi. Ciddi ve en kısa zamanda düzeltilmesi gereken bir hata.

Kullanıcılar konsolu yeniden başlatmak ile sorunun düzeldiğini söyleseler de, bazı kullanıcılar konsolu yeniden başlatmalarına rağmen hala mevcut sorunları yaşadıklarını bildirdiler.

Rockstar bi yandan sevindirip bi yandan üzüyor. Ancak merak etmeyin, bu sorunlar yakında Rockstar tarafından giderilir diye düşünüyoruz.

Dilerseniz, aşağıda yeni yamadan sonra PC’de yükleme sürelerinin kaç saniye sürdüğünü izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir