GTA VI ile Birlikte İlk Kez Bir GTA Serisinde Ana Karakter Kadın Olabilir

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Uzun zamandır, GTA VI cephesi oldukça sessiz ama son bir kaç gündür dedikodular ve sızıntılar çığ gibi büyüdü.

Oyun endüstrisinin içinden gelen ve Battlefield, Call of Duty serileri ile ilgili doğru çıkan sızıntılar paylaşan Tom Henderson’ın dediğine göre GTA VI’nın biri kadın, biri erkek olarak kontrol edebileceğimiz 2 ana karakteri olacak. Biliyorsunuz ki GTA V’de 3 ana karakterimiz vardı ve onlara istediğimiz zaman geçiş yapabiliyoruz. Aynı mantık mı olur bilemiyoruz ama GTA serisinde ilk defa ana karakterimizin kadın olacağı fikri oldukça tartışılabilir.

Henderson,”GTA serisinde ilk defa GTA 6’nın oynanabilir bir kadın ve erkek ana karaktere sahip olacağını” Twitter hesabı üzerinden de paylaştı ve oldukça fazla olumlu tepki de aldı. Ama bazı oyuncular GTA serisine kadın karakterin yakışmayacağını düşünmekte. Ancak kadın karakter GTA evrenine farklı bir vizyondan bakmamıza yardımcı olacaktır.

Daha bitmedi bir sızıntı daha var…

Rockstar Games’in Grand Theft Auto VI müzikleri üzerindeki çalışmaları için çeşitli sanatçılara ulaştığını öne sürüyor. Rockstar Vice City’den ilham alan radyo istasyonlarından biri için Synthwave sanatçıları arıyor gibi gözüküyor.

Vector Hold’a göre GTA VI Vice City’de geçecek. Vector Hold 80’lerin / 90’ların retro oyun müzikleri ve film müzikleri için ses tasarımı ve prodüksiyonunda uzmanlaşmış Peter Bryan Rice adlı bir müzisyen. Vector Hold attığı bir tweet’de: “GTA VI büyük ihtimalle Vice City’de geçecek.” yazmış ancak daha sonra tweet’i silmiş. Ama tweet’in görseli oyun severler tarafından Reddit’de hala paylaşılmakta.

gta

Son cümle, umarız GTA VI bu yıl açıklanır ve “GTA VI ne zaman çıkacak?” sorusundan kurtuluruz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir