Half-Life Alyx Klavye ve Mouse İle Oynabileceğiniz Bir Mod Yayınlandı

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Half-Life Alyx Klavye ve Mouse İle Oynabileceğiniz Bir Mod Yayınlandı

Geçtiğimiz ay çıkışıyla büyük ses getiren, VR platformu için Valve’nin geliştirdiği Half-Life Alyx oyunu, oyun severlerin taktirini toplamayı başarmış, gerek grafikleri, gerekse oynanışı ile başarısını kanıtlamıştı.

Tabi uzunca bir süre yeni bir Half-Life oyunu bekleyen bizleri, oyunun VR platformuna çıkması biraz üzmüştü. Çünkü ülkemizde VR setler ekonomik açıdan çokta ulaşılabilir değiller. Hal böyle olunca oyunu Youtube ve Twitch üzerinden izlemek zorunda kalan bir çok oyun sever mevcut. Tabi bu oyun severlerin umudu olan şeyse oyunun modlanabilir olması ve belki de klavye ve mouse ile oynanabilir hale gelmesi.

Tamda bu noktada “r57zone” adlı modcu tarafından yayınlanan bir mod bu konuda biraz da olsa çözüm sağlamış gibi görünüyor. Modcunun yayınladığı bu mod Half-Life Alyx oyununu baştan sona VR olmadan klavye ve mouse ile oynamamıza olanak sağlıyor.

Haliyle tamamen VR için geliştirilmiş oyunun, dinamikleri ve oynanışı tamamen bunun için adapte edilmiş bir oyunda, klavye ve mouse kullanımını sağlayan bu mod şu an için kusursuz değil. Aşağıda yayınlanan videoda da bu kusurları net olarak gözlemleyebilirsiniz. Ancak oyunun hikayesini yaşamak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.

Bu modu edinebileceğiniz sayfaya ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu videoda ise oyuna modun nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir