Half Life Alyx’i VR’sız Oynayabilmek İçin En İyi Mod

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Half Life Alyx’i VR’sız Oynayabilmek İçin En İyi Mod

Kimimiz, Half Life Alyx çıktığında yutkunarak çeşitli kaynaklardan oynanışlarını izledik, kimimiz ise cüzdanımıza bir bakış attık ve oradan bir VR headset + Half Life Alyx fiyatının çıkmayacağını anladık. Ama artık bu yeni mod sayesinde Half Life Alyx’I, VR sete sahip olmadan oynayabileceksiniz!

Half Life Alyx çıktığından beri sayısız farklı mod çıktı ve bu modlar bir VR’a sahip olmayan oyuncular içindi. Çeşitli yollara başvuran oyuncular, sırf bu yapımı (ama değer!) klavye ve mouse ile oynayabilmek için sayısız girişimde bulundular. Bunlardan en yenisi de “Pancake FPS Starter Kit”. Diğer modlara nazaran en pürüzsüz oynanışı temin eden Pancake modu, ayrıca oyuna ekstradan özel başka silahların komut dosyalarını da eklemenize izin veriyor. Ayrıca adından da anlaşılabileceği üzere standart FPS görüşü sağlıyor. Pancake FPS modunu Github üzerinden bu linke tıklayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

half life alyx

Eğer Half Life Alyx’i, PC vasıtasıyla oynamak gibi bir düşünceniz varsa bu mod sizin için en iyi opsiyon olacaktır. Önümüzdeki vakitler muhakkak başka modlar da çıkacaktır ancak şunu da belirtmekte fayda var ki Valve, VR’sız bir Half Life Alyx’i en azından yakın zamanlarda duyurmayacak ve çıkarmayacaktır. Ayrıca bir youtuber, bu modla birlikte Half Life Alyx’i nasıl oynadığına dair bir video çekmiş;

 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir