Halo Infinite’in Çok Oyunculu Modu Kan Kaybediyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Halo Infinite’in online modunun çıkış yapmasının üstünden neredeyse üç ay geçmesine rağmen oyuncuların %90’ının kaybedilmesi hiç de iyiye işaret durmuyor. Multiplayer modunun dijital marketlere gelmesinin ardından kısa bir zaman içerisinde 272.000 aktif kullanıcı sayılarını gören oyun, şimdi 28.500’ün hemen üstünde bir sayıyla devam ediyor.

Halo Infinite’in durumu ne olacak?

Business Insider gibi siteler, oyunun kötü gidişatını Microsoft ve Xbox’a gelen bir darbe gibi yorumlasa da oyunun salt Steam’e özel olmadığını belirtmekte yarar var. Xbox One, Xbox Series X/S ve PC Game Pass’te de yer alan Halo Infinite: Multiplayer’in dolayısıyla Steam’in verilerinin biraz üstünde seyrettiğini söyleyebiliriz.

haloinfintie

Oyunun bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği henüz muallak bir konu. Nitekim oyuncuların kendi haritalarını yapabileceği Forge modu ve yeni tam sezon sürümü ile birlikte sunucular tekrardan istenilen doluluğa erişebilir. Microsoft’un iki hafta önceki açıklamasında toplamda 20 milyon oyuncunun oyunu oynadığı söylense de Steam’de günlük ortalama 15.000 kullanıcının aşılamaması da mevcut bir gerçek.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir