Hapishaneden Kaçan Suçlu Call of Duty Almaya Giderken Yakalandı

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

İngiltere’de soygun ve ateşli silahlarla saldırı gibi bir çok suçtan 17 yıl hapse mahkum edilen Clint Butler, geçtiğimiz yıl 28 Kasım’da Buckinghamshire’da Spring Hill Prison hapishanesinden firar etmiş.

Aylardır bulunamayan suçlu, sonunda yakayı ele verdi. Sebebi ise oldukça ilginç. Zira evde karantinada sıkılan ve arkadaşı ile Call of Duty Black Ops Cold War oyunu almak için sokağa çıkma yasağı olduğu gün dışarı çıkan Butler, Birmingham polisleri tarafından çevrildi. Kendisine sokağa çıkma yasağı olduğu gün dışarıda ne işinin olduğu sorulunca, yeni Call of Duty oyunu almak için çıktığını ve evde kapalı kalmaktan sıkıldığını söyledi.

Ardından polis memurlarından birinin, Butler ve arkadaşının aslında polisi görünce uzaklaşmaya çalıştıklarını ve şüphelendiğini söyleyince, Butler polisi tekmeleyip kaçmak istedi ancak işler beklediği gibi gitmedi ve yakayı ele verdi.

Bu olaydan sonra suçlu hapishaneden kaçma cezası olarak 13 ay ceza ve polis memurunu tekmelemek suçundan da 6 ay daha ceza aldı.

Konu ile alakalı Birmingham komiseri Nick Rowe “Hapse geri dönme riskini göze alarak, video oyunu almak için karantinada bir arkadaşıyla şehre gelmek gibi aptalca bir kararı neden verdiği gizem olarak kalacak.” açıklamasını yaptı.

Dilerseniz aşağıdaki videodan suçlunun yakalanma anını izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image