Stardew Valley’nin Geliştiricisinin Yeni Oyunu Haunted Chocolatier’den Yeni Detaylar Geldi

Stardew Valley'nin yaratıcısı Eric Barone, uzun zamandır geliştirdiği Haunted Chocolatier hakkında yeni detaylar paylaştı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi
Haunted Chocolatier

2016 yılında çıkış yapmasına rağmen halen daha zevkle oynanan ve başladığınızda en az birkaç saatinizi kolaylıkla harcayabileceğiniz Stardew Valley, bildiğiniz üzere tek kişi tarafından geliştirilmişti. Eric Barone (ConcernedApe), yapımın başarısının ardından yeni bir proje üstünde çalışacağını belirtmiş ve vaktini buna yöneltmişti.

Stardew Valley’in izinden giden Haunted Chocolatier hakkında geçtiğimiz seneden bu yana pek bir bilgi göremesek de Barone, bugün itibariyle birçok kişinin beklediği oyun hakkında bir görüntü ve müzik videosu paylaştı.

Haunted Chocolatier nedir, ne değildir?

Twitter üzerinden paylaşılan görüntü, oyun içinden devasa bir arının yer aldığı bir boss savaşı sunuyor. Görsel olarak Stardew Valley’e andırsa da yapımın kombat kısmına daha fazla ağırlık verileceğini anlayabiliyoruz. Ek olarak, boss savaşı sekansında kullanılan müziğin oldukça retro ve havaya sokan bir tarzı mevcut.

Perili bir kalede yaşayıp bir çikolata dükkanını işleten karakterimizi yönettiğimiz Haunted Chocolatier, çikolata üretimi için çeşitli malzemeler ve bu malzemelerin bulunacağı mekanlar içerecek. Stardew Valley’den farklı bir tarzda olsa da ki Barone aksiyon RPG tarafına kayacağını düşünüyor, en az onun kadar sıcak ve eğlenceli bir yapım vaat ediliyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir