İlginç HaberlerOyun Haberleri

Hawaii Adaları Minecraft’ta Yeniden İnşa Edildi

Büyük bir azim ve kararlılık örneği...

Minecraft, herkesin bildiği üzere geniş olan hayal gücünüzü alabildiğince kullanmanıza olanak tanıyan ve bunun için de teşvik eden bir oyun. Özellikle gerçek hayattaki yapıları Minecraft’a uyarlayanlar, tartışmaksızın oldukça zor bir görevi başarmış insanlardır. Bir Reddit kullanıcısı olan FrankCesco da bu kafileye katılanlar arasında.

Haberin konusundan önce de projeler yapan kullanıcı, Avrupa haritasını 1:230 ölçeklendirmesiyle oyuna uyarlamıştı. Şimdi ise tüm Hawaii’yi Minecraft’a entegre etmiş gözüküyor. 1:45 oranıyla (oyundaki 1 metre kare, gerçek hayatta 45 metre kareye eş) tüm Hawaii adalarının bir kopyasını yapan FrankCesco, gerçekten de inanılmaz bir iş başarmış.

Proje için üç hafta uğraşan kullanıcı, NASA’dan aldığı uydu görüntülerinden yararlanmış. Harita, 16,663’e 10,567 blok içeriyor. Oyunda adalar üç farklı biyom ve çeşitli dağlar ve ağaçlar içeriyor.

Ne yazık ki oyuna uyarlanan adalar yerleşke açısından eksiklik çekiyor. Ancak bu durumu siz değiştirebilirsiniz zira yapımcı, haritayı indirilebilir kılmış. Bu linkten haritayı indirebilirsiniz. Zip dosyasını fra267youtube şifresi ile açtıktan sonra dosyanın içindekilerini Windows arama tuşuna Çalıştır yazıp %appdata% ibaresini girdikten sonra .minecraft dosyası içerisinde saves klasörüne atabilirsiniz. Harita için 1.12.2 veya öncesi gereklidir.

Kaynak
Game Pressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu