Indie

Hayalet Avladığımız Phasmophobia Steam’de En Çok Satan Oyunlar Arasında

Hayalet Avladığımız Phasmophobia Steam’de En Çok Satan Oyunlar Arasında 

Heyecan arayan oyun severler bunu Phasmophobia’da buluyor gibi. Phasmophobia, karanlık, terk edilmiş yerlerde hayalet arayan paranormal, dört oyunculu co-op bir oyun. Geçtiğimiz ay erken erişimle çıktı ama Ekim başıyla birlikte inanılmaz bir yükselişe geçti. Anlık 80.000 aktif oyuncu sayısına ulaşan oyunla birlikte ne kadar çok insanın hayalet avlamayı sevdiğini görüyoruz.

Tüm bu hayalet avcıları, Phasmophobia’yı Steam’in en çok satanlar listesinin neredeyse zirvesine çıkardı (Baldur’s Gate 3 hala zirvede bu arada)  ve oyuncu sayısına göre en iyi oyun kategorisinde 22.sırada. Bu yükselişte elbette Twitch’teki popülerliğinin de etkisi olduğuna şüphe yok. Çünkü Phasmophobia geçen haftanın en çok izlenen oyunlarından biri.

Bağımsız korku oyunları denizinde bir indie korku oyunu üstelik erken erişimde. Bu yüzden hızlı tırmanışını görmek sürpriz oldu ama göze çarptığı da bir gerçek. Bu yavaş ve metodik bir araştırma meselesi ve işler kötüye gittiğinde tutunmanız gereken bir ekibiniz var, ki kesinlikle kötüye gidecek. Bu arada oyun isteğe bağlı olarak VR da oynanabilir.

Oyunun bu kadar popüler olmasındaki büyük etkenlerden biri de yerel sohbet ve radyo aracılığıyla takımınızla konuştuğunuzda, hayaletler bunu duyabiliyor, daha da korkunç olanı cevap bile verebilirler.

Şu anda Steam’de 23 TL’lik fiyatı ile erken erişimde olan oyun oyuncular için cazip oldukça cazip. Geliştirici ve yapımcı Kinetic Games’e göre fiyat lansmana kadar aynı kalacak ve ardından yükseltilecek. Erken erişim önümüzdeki yıla kadar sürecek ancak henüz çıkış tarihi tam belli değil. Topluluk tarafından önerilebilecek daha fazla ekipman, harita, hayalet ve diğer şeyler, tam sürüm için çok verimli olacaktır. O yüzden eğer oyunu aldıysanız geri dönüşleriniz firma ve oyun adına çok yararlı olacaktır. Bu arada şu anda keşfedebileceğiniz 7 haritası da mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu