Hayran Yapımı Dark Souls: Nightfall’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Dark Souls hayran yapımı devam oyunu olan Dark Souls: Nightfall’ın geliştirmesi bitmeye yaklaştı. Dark Souls: Nightfall adlı proje yeni bir fragman ile çıkış tarihi aldı.

Dark Souls serisi, Bethesda oyunlarının aksine mod yapımcılarının mod’lar yapmasına pek uygun değiller. Ancak bu durum oyuna asla mod yapılmıyor anlamına gelmiyor. Uzunca bir süredir amatör mod geliştiriciler oyunu büyük ölçüde değiştirmeyi hedefledikleri projelerini paylaşıyorlardı. Fakat bu geliştiriciler arasında en çok dikkat çeken Team Nightfall oldu.

Team Nightfall, Dark Souls: Nightfall adında geliştirdikleri yapım sayesinde oyunculara yeni hikaye, yeni dünya haritası ve yeni savaş sistemi ile beraber hayran yapımı “devam oyunu” sunuyor. Burada ki en iyi haber ise oyunun tek oyunculu olması. Oyunun resmi sunucularına bağlanılmasını engelliyor ve bu sayede oyuncuların ban yeme tehlikesi ortadan kalkmış oluyor.

Dark Souls: Nightfall

Mod’u çalıştırabilmek için Dark Souls: Remastered‘a sahip olmanız gerekiyor. Dark Souls: Nightfall, 21 Aralık tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Dark Souls: Nightfall’ın Tanıtım Bülteninden

Dark Souls: Nightfall, AinTunez, Meowmaritus, Dane Brennand, horkrux, Zullie the Witch, Itzli, Dropoff, Mayhem ve Souv dahil olmak üzere inanılmaz bir ekiple üzerinde çalıştığım dev yeni Dark Souls modudur.

AinTunez ve ben Nightfall’ın taslağını 2019’da çizmeye başladık ve 2020’yi ekibi bir araya getirmek ve temel bileşenleri bir araya getirmek için harcadık. Şubat 2021’de oyunun ilk 18 dakikasının bir önizlemesini yayınladık.

Şimdi, Elden Ring’den tam olarak bir ay önce 21 Aralık 2021 tarihini hedefliyoruz.

Nightfall, yeni bir hikaye, yeni karakterler ve patronlar, yeni dünya haritası (çoğunlukla mevcut parçalardan oluşturulmuş) ve çok daha fazlasıyla Dark Souls’un doğrudan hayran yapımı bir devamı. Temelde Dark Souls motoru ve varlıkları kullanılarak oluşturulmuş yepyeni bir Souls oyunudur. Yepyeni sesli NPC’ler ve yan görevler ile tanıdık ve tanıdık olmayan düşmanların bir karışımına karşı savaş daha hızlı olacak. Nightfall ayrıca en sevdiğim oyunlardan biri olan Majora’s Mask’in tasarımından pek çok ilham alıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir