Hayran Yapımı Silent Hill Remake Versiyonu için Video Paylaşıldı

Hayran yapımı Silent Hill Remake, oyuncuların beklediklerini sunmak için geliyor.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi
Silent Hill

Korku oyunu seven oyuncuların hayran olduğu yapımlardan bir tanesi de şüphesiz Silent Hill. İlk olarak 1999 yılında oyuncuların karşısına çıkan seri kült olmayı başaran nadir oyun serilerinden. Serinin hayranları ise uzun yıllardır yeni oyun ya da en azından remake versiyonların gelmesini bekliyorlar.

Her ne kadar henüz resmi olarak remake versiyonlar duyurulmamış olsa da mod yapımcıları boş durmuyor. 23 yıl önce oyuncuların karşısına çıkan korku oyunu için bir grup hayran tarafından remake versiyonu geliştiriliyor.

Hayran Yapımı Silent Hill Oyuncuları Tatmin Etmek İçin Geliyor

Codeless Games adındaki ekip, birçok oyuncunun severek oynadığı korku oyunu için hayran yapımı remake versiyonu üzerinde çalışıyor. Unreal Engine 5 üzerinde geliştirilen oyun oldukça güzel detaylara sahip. Titreyen ışıklar, kan sıçramaları, Mason’ın okulun koridorlarını ararken ayak seslerinin boş yankısı gibi bir sürü göze hoş gelen bir sürü detay bulunuyor. Ayrıca orijinal oyuna nazaran daha parlak bir görselliğe sahip.

Yayınlanan videoya baktığımızda iyi bir iş ortaya çıkardıklarını görebiliyoruz. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden grup, Midwich Elementary School’a odaklanan 10 dakikalık bir video paylaştı. Bu okul için Harry Mason’ın kayıp kızını bulmak için araştırmalar yaptığı büyük bina da diyebiliriz.

Codeless Games, tarafından geliştirilen hayran yapımı Silent Hill Remake’in ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz belli değil.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir