Nacon, UE5’den Güç Alan Aksiyon Macera Oyunu Hell is Us’ı Duyurdu

Eski Eidos Montreal sanat yönetmeni Jonathan Jacques-Belletete'nin kreatif yönetmen olarak görev yaptığı Hell is Us, 2023'te yayınlanacak.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Nacon ve Rogue Factor, Unreal Engine 5 motoruyla geliştirdikleri yeni bir IP’yi duyurdu. Aksiyon macera oyunu olarak oyun severlerin karşısına çıkacak Hell is Us, 2023’te Xbox Series X/S, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek.

Projenin kreatif direktörlüğü görevini, daha önce Eidos Montreal’de Deus Ex: Human Revolution ve Deus Ex: Mankind Divided’da sanat yönetmeni ve Marvel’s Guardians of the Galaksinin konsept sanatında çalışmış olan Jonathan Jacques-Belletete üstleniyor.

Jacques-Belletête Game Informer’a verdiği bir basın açıklamasında, ”Hell is Us’la beraber amacımız gerçek macerayı ve keşifleri geri getirmek” diyor.  “Harita üzerinde ayrıntılı bir görev günlüğüne veya kesin bir ara noktaya gerek yok. Oyuncuların hisleri ve içgüdüleri tarafından yönlendirilen macera heyecanını hissetmelerini istiyoruz.”

Hell is us

Hell is Us, Rogue Factor’ün ilk orijinal IP’si.  Nacon CEO’su Alain Falc ise basına “Sonunda bu oyunu duyurabildiğimiz için mutluyuz. Yayıncı olarak her zaman mümkün olduğu kadar çok kişiye hitap edecek orijinal fikirlere sahip oyunlar sunmak istiyoruz. Rogue Factor’u aldığımızdan beri geliştirdikleri ilk oyun olmasının yanı sıra aynı zamanda en iddialı projelerimizden biri ve oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Önümüzdeki aylarda Hell is Us hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Nacon’un Yeni Oyunu Hell is Us Nasıl Bir Oyun Olacak?

Oyun, ana karakterin ve yerlilerin “Calamity” olarak adlandırdığı gizemli bir olayın neden olduğu yaratıklara karşı savaşacağı, iç savaşın ortasında kalmış bir ülkenin içinde geçen hikayeyi anlatan bir aksiyon macera oyunu. Hayatta kalabilmek ve bu topraklardaki tarih hakkında daha fazla şey öğrenmek için ülkenin dört bir yanına dağılmış anıtlara benzeyen bu canavarlarla savaşacağız. Aynı zamanda bu yaratıklarla savaşırken özel silahlar ve teçhizatlar kullanmaktan da çekinmeyeceğiz.

Hell is Us, savaş ve barış üzerine yorumlar sunuyor gibi görünüyor. Bekleyip nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. Dilerseniz oyun için yayınlanan fragmanı da aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir