Dizi/Film

Henry Cavill, Oyundaki Geralt’ın Sesini Dizide Benzetebilmek İçin Çok Çalışmış

Henry Cavill, Oyundaki Geralt’ın Sesini Dizide Benzetebilmek İçin Çok Çalışmış

CD Projekt Red’in yapmış olduğu oyun serisi olan ve 2019 yılında Lauren Schmidt Hissrich tarafından kaleme alınmış Netflix dizisi The Witcher’ın Geralt karakterini canlandıran Henry Cavill, ilk başlarda ses konusunda oldukça zorlanmış.

Geralt’ın sesini ancak, ünlü aktör istikrarıyla doğru orantılı olarak sesini geliştirmeyi başarmış. Henry serinin çekimleri sırasında şöyle bir açıklama yapmış;

Geralt karakterini kendi ses tonumla değil, oyundaki sesi ne ise bende onu yapmak istiyorum. Bundan dolayı Geralt’ın doğasını daha sadakatle yansıtacağım ve şeklini bozmayacağım.

Bildiğiniz üzere Geralt’ın homurdanma, ses diksiyonu, ciddi olma ve tehdit etme gibi önemli bir ses ve mimik özellikleri var. Bundan dolayı Henry Cavill o aradaki ince çizgiyi ve dengeyi bozmak istememiş ve ona göre çalışmalar yapmış. Yeme içme düzenini ona göre belirlemekle kalmayıp aynı Witcher gibi ses düzenini de oldukça geliştirmiş.

Cavill, dizinin çekildiği zamanlarda sesini değiştirdiğini itiraf etti. Bunun üzerine şöyle bir açıklama yaptı;

Dizinin ilk çekimlerini kendi normal sesimle çekmiştik, fakat bu bana pek doğru gelmedi. Bir keresinde Geralt’ın sesini deneyim derken yanlışlıkla aynı ona benzer bir ses çıkartmayı başardım. Bir deneme yaptık ve bunun daha doğru olduğuna ekip olarak karar verdik. Bu karar beni oldukça iyi hissettirdi ve ben de bunun üzerine hergün çalıştım.

Serinin 2. Sezon’u 2021 yılının ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Çekimler bu yıl Ağustos ayında kaldıkları yerden devam edecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu