Hideo Kojima, Cyberpunk 2077’de Kadraja Girdi

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077 çıkışına çok az kaldı ve oyun hakkında onlarca bilgi gelmeye devam ediyor. Şimdiki haber ise oyunda yer alacağını bildiğimiz ama bunun nasıl olacağını bilmediğimiz, oyun dünyasının dahi çocuğu Hideo Kojima ile ilgili.

Buradan sonrası spoiler içerir…

Oyunu inceleme ve oynama şansı bulanların açıkladığına göre Death Stranding and Metal Gear Solid yapımcısı Hideo Kojima oyunda Oshima adında bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Japonca konuşmasına rağmen, sibernetik implantınız konuşmayı tercüme ediyor ve onu anlayabiliyorsunuz. Oshima ile etkileşime girerseniz, onun çalışmalarını bilip bilmediğinizi veya bir film sunumunuz olup olmadığını soracaktır. Ayrıca Oshima ile Kojima isimlerinin arasında bir bağlantı da bulunuyor. Oshima “büyük ada” anlamına gelirken Kojima, kabaca tercüme edilen “küçük ada” anlamına geliyor.

Kojima 2

Peki nerede bulacağız bu Kojima’yı derseniz, Cyberpunk 2077’nin önde gelen eğlence merkezi Konpecki Plaza lobisine girdikten sonra, restoran ve barın bulunduğu binanın arka tarafına gitmeniz yeterli. Kojima en uçtaki bir stantta oturuyor olacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir