Hideo Kojima, The Boys Dizisi Yüzünden Üzerinde Çalıştığı Süper Kahraman Oyununu İptal Etmiş

Hideo Kojima, The Boys dizisinin ilk sezonunun 3 bölümünü izledikten sonra süper kahraman temalı oyununu iptal etmek zorunda kalmış.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
1 Dk Okuma Süresi
Hideo Kojima

Death Stranding, Metal Gear Solid gibi oyunlardan tanıdığımız oyun dünyasının en ünlü yapımcılarından biri olan Hideo Kojima, bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda yapılan Xbox-Bethesda sunumunda Kojima Productions ve Xbox partnerliği duyurusu ile birlikte kendi stüdyosunun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise Hideo Kojima, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte Amazon Prime Video’da yayınlanan ünlü “The Boys” dizisinin kendi yaptığı projeye oldukça benzemesi sebebiyle, uzun süredir üzerinde çalıştığı projeyi iptal etmek zorunda kaldığını söyledi.

Kojima,“The Boys” dizisinin ilk sezonunun 3 bölümünü izledikten sonra, dizinin kendi projesine çok fazla benzediğini görünce bu projeyi askıya almış. Eğer bu proje askıya alınmasaydı, Özel bir dedektif ekibinin perde arkasında bir takım Efsanevi Süper Kahramanla kapışacağı bir oyun görecektik ve başrolünde Death Stranding, Hannibal, Casino Royale gibi projelerden tanıdığımız Mads Mikkelsen olacaktı.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir