Öneriler

Hikayesi ile Etkileyen Oyunlar

Hikayesi ile Etkileyen Oyunlar

Günümüzde oyuncuları için genelikle bir oyunu alırken  alanların kullanımı, kamera açısı, vuruş hissi veya diyalog seçenekleri önemlidir ama bu oyunları yazdığım özeliklerin hiçbiri olmasa bile sırf hikayesinden dolayı oynamak isteyeceğinize eminim.

Dilerseniz hemen hikayesi ile etkileyen oyunlar listesine geçelim…

1.Alan Wake

İlk piyasaya sürülme tarihi: 14 Mayıs 2010

Yapımcılar: Remedy Entertainment, Nitro Games

Eşi ile birlikte tatile çıkan Alan’ı gizemli olaylar beklemektedir. Yazdığını hatırlamadığı kitabındaki bir karakterin halüsinasyonlarını gören Alan’ın nelerin gerçek olduğunu tahmin edememesi bizi de kuşkuya düşürüyor.

Steam bağlantısı:link

2.BioShock

İlk piyasaya sürülme tarihi: 21 Ağustos 2007

Yapımcılar: 2K Boston/2K Australia (Xbox 360, PC); 2K Marin (PS3)

Düşen uçağımızın yanındaki deniz fenerine gidince orada gizemli olayların olduğunu fark ederiz. Biraz sonra babamızı görürüz ve bizden kendisini öldürmemizi söyler. Sona doğru ise küçük kızların yardımıyla buradan çıkarız.

Steam bağlantısı: link

3.Spec Ops: The Line

İlk piyasaya sürülme tarihi: 26 Haziran 2012

Yapımcı: Tarl Raney

Hikayesinden dolayı kendine çeken oyunun hikayesinin ana konusu; 3 asker Arap rüzgarlarına yenik düşmüş Ortadoğu’nun zengin şehri Dubai’de ne olup bittiğini araştırıp rapor etmek için gittikleri yerde başlarına gelen şeyleri konu almaktadır. Oyunun güzel yanlarından biri ise  2 farklı sonu olması ve bu 2 sonunda hikayeye çok güzel oturtulmuş.

Steam bağlantısı: link

4.Dishonored

İlk piyasaya sürülme tarihi: 9 Ekim 2012

Yapımcı: Arkane Studios

Kraliçenin en sadık adamlarında biri iken aniden gelişen bir suikast ile ölen kraliçe ve kaçırılan kızının suçunu bize atan denetimden dolayı hapse gideriz.bize yardım ederek hapisten kaçınmamızı sağlayan Havelock oyunun ortalarına doğru bizim gücümüzden korkarak bizi öldürmek ister fakat biz kaçarız tekrar evimize geldiğimizde oyun boyunca savaştığımız düşmanların burada olduğunu görürüz.en sonra ise kraliçenin kızını kurtarıp Havelock’u öldürürüz.Oyundaki kaos etkinize göre oyunun sonunun değişmesi güzel bir detay olmuş.

Steam bağlantısı: link

5.Metro serisi (2033 VE LAST LİGHT)

Geliştirici: 4A Game

Yayıncılar: Deep Silver, Koch Media, THQ, Buka Entertainment

2033 ve last light kıyamet sonrası dünyaca ünlü olan rus metrolarında geçmektedir.Kitaptan esinlenilmiş olsada kitabı okuyan biri olarak ufak değiştirmeler mevcut. 2033’te daha çok mutasyon sonrası evrim geçirmiş yaratıklarla muhatap oluyoruz.Oyunun sonunda yok ettiğimiz bir türü sonraki oyunda son temsilci ile macera atılıyoruz.2. oyunda daha çok insanlara karşı bir mücadelemiz olsada oyunun vaad ettiği atmosferi size hissettirmek ten  eksik kalmamış.

steam bağlantısı(2033): link

steam bağlantısı(Last light): link

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu