Hogwarts Legacy Bekleyenlere Kötü Haber, Oyunun Çıkış Tarihi Ertelendi

Hogwarts Legacy, PlayStation, Xbox ve PC için önümüzdeki yıla ertelendi, ancak Nintendo Switch için çıkış tarihi henüz açıklamadı.

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi
Hogwarts Legacy

WB Games, bu senenin merakla beklenen yapımlarından Hogwarts Legacy’nin ertelendiğini duyurdu. Daha önceden bu yıl sonunda çıkış yapacağı açıklanan oyun, 10 Şubat 2023’e ertelendi.

Bu gecikmeli çıkış için herhangi bir neden belirtilmedi, sadece geliştirici ekibin, mümkün olan en iyi oyun deneyimini sunmak için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu açıklandı. Ayrıca Nintendo Switch tarafında ise oyunun ne zaman çıkış yapacağı ise belli değil, ama onun da yakın zamanda duyurulacağı söylendi.

Hogwarts Legacy Nasıl Bir Oyun?

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Harry Potter evreninde geçen bu PRG oyununda, 1800’lerde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda bir öğrenciyi canlandıracağız ve çeşitli büyülerin yanında bir ahlak sistemi ve karakter özelleştirmesi de olacak.

Kendimizin tasarlayacağı karakterle Hogwarts’taki Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuf veya Gryffindor’dan birine beşinci sınıf öğrencisi yerleşip, derslere katılacak, başka sınıf arkadaşıyla büyücülük düellosu yapacak, sınıfta iksir hazırlamayı ve süpürge üzerinde uçmayı öğrenecek, ayrıca boş zamanlarda okulun kampüsünü keşfedebileceğiz.

Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023’de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir