Hogwarts Legacy’de Bulunan Odalara Yakından Bakalım

Öyle görünüyor ki "büyüleyici" odalar oyuncuları bekliyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
Hogwarts Legacy

Warner Bros. ve Avalanche Software’in ortak çalışmasıyla geliştirilmekte olan Hogwarts Legacy’nin çıkmasına çok az bir süre kaldı. Şu anda PC ve konsollarda (aralarında Türkiye’nin bulunduğu birkaç ülke hariç) ön siparişi açılan oyun, son zamanlarda çeşitli fragmanlar ve oynanış videoları ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Gamescom 2022 Opening Night’ta yayınlanan fragmanda, oyunun RPG özelliği sayesinde normal büyücülüğün yanı sıra karanlık sanatlarda da ustalaşabilme imkanı sunduğu da olduğu ortaya çıkmıştı.

Hogwarts Legacy’nin Youtube kanalında yeni yayınlanan fragmanlarda ise oyundaki okulumuzun odalarına göz atma şansı buluyoruz. Okulumuz, tıpkı Harry Potter serisinde olduğu gibi Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw ve Slytherin odalarından oluşuyor. Videolardan görüldüğü üzere Ravenclaw odası astronomik tema ile donatılmışken, Hufflepuff odası daha doğal bir yapıya sahip. Başlıca rakipler olan Gryffindor ve Slytherin odalarının tasarımı ise olması gerektiği gibi birbirine zıt olarak tasarlanmış. Gryffindor odası aydınlık ve görkemli bir havaya sahipken Slytherin odası puslu ve gizemli bir havaya bürünmüş.

Oyundaki bu atmosferin yanı sıra ek olarak gerçek bir büyücülük okulunda olması gereken detaylar da gösteriliyor. Her odanın kapıları, kendine özgü büyülü bir şekilde açılıyor ve tıpkı Harry Potter serisindeki gibi tablolar ve portreler canlı bir şekilde tasvir ediliyorlar. Oyundaki çoğu büyülü eşya ile etkileşime girebilmek de ayrıca atmosfere katkı sağlayan etmenlerden bir tanesi olmuş diyebiliriz.

Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023’te PC, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun ilerleyen zamanlarda Nintendo Switch’e de çıkacağı duyuruldu ancak net bir tarih belirtilmedi. Oyun şu anda ülkemizde ön siparişe açık olmasa da yayıncı firma fiyatların yakın zamanda açıklanacağını belirtti.

Oyunun PC sistem gereksinimlerine göz atmak isterseniz şuradan sizi haberimize hokus pokuslayalım.

Hogwarts Legacy Odalarının Gösterim Videoları:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir