Hood: Outlaws and Legends İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

İlk olarak 2020 oyun ödüllerinde gördüğümüz ve hakkında bildiklerimizin sınırlı olduğu Hood: Outlaws and Legends oyununun bugün yayınlanan yeni fragmanı ile oynanış, karakter sınıfları, yapay zekâ düşmanlar gibi birçok konuda aklımızdaki soru işaretleri giderilmiş oldu.

Peki Hood: Outlaws and Legends nedir?

Orta Çağ atmosferinde geçen online bir gizlilik ve soygun oyunu olan Hood: Outlaws and Legends’ın  temel amacı 4 kişilik bir takımla kral ve kraliçelerin gizlice kalelerine girip yapay zekâ düşmanlardan kaçınarak hazineyi çalmamız ve çaldığımız hazineyle birlikte kaçış noktasına ulaşmamızdan ibaret ama unutmayın hazinenin peşinde olan tek siz değilsiniz.

Crytek Stüdyosu’nun popüler online oyunu Hunt: Showdown’da gördüğümüz online rekabetçi sisteme benzer olarak haritadaki hazinenin peşinde olan birden çok takım var ve bu takımlar sadece yapay zeka düşmanlarla değil aynı zamanda birbirleriyle de savaşmak zorunda kalacak.

PvE ve PvP oynanışı bir araya getiren bu sistemde, hazineyi aldıktan sonra takımınızla bitiş noktasına ulaşmanız gerekiyor. Yapımcıların fragmanda gösterdiklerine göre farklı stratejiler izleyerek hazineyi koruyabilir veya çalabilirsiniz. Hazineyi çalmaya çalışan rakip takıma pusu kurabilir, sıcak çatışmaya girebilir, onlarla karşılaşmadan aralarından sessizce geçip gidebilirsiniz ya da sizin için bütün zorlukları aşmış rakibinizden hazineyi çalabilirsiniz. Karar size ait.

Oyunda, daha önce hikayeleri paylaşılan 4 adet sınıf bulunuyor. Her sınıf kendine özgü yetenekler ve silahlara sahip. Yakın dövüş odaklı savaşçı karakter Brawler, uzun menzilli ok kullanan Ranger , gizlilik ekipmanlarıyla desteklenmiş ve yakın menzilli arbalet kullanan Hunter ayrıca takıma destek olacak Mystic.

Başardığınız her görevle birlikte oynadığınız karaktere yeni ekipmanlar alabilir, mevcut ekipmanlarınıza yeni özellikler ekleyebilir ayrıca ekibinizle beraber sahip olduğunuz gizlenme yerini istediğiniz şekilde geliştirebilirsiniz. Geliştiriciliğini Sumo Digital Stüdyosu’nun üstlendiği Hood: Outlaws and Legends‘in yayıncı koltuğunda ise Focus Home Interactive oturuyor.

10 Mayıs tarihinde resmi çıkışını bütün platformlara eş zamanlı olarak gerçekleştirecek olan Hood: Outlaws and Legends, 7 Mayıs tarihinde erken satışa sunulacağı da yeni fragmanda gösterilen bilgiler arasında.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir