Horizon Forbidden West İçin Yeni Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Görselleri ile oyuncuları mest eden, bu yılın en çok beklenen PlayStation oyunlarından biri olan Horizon Forbidden West için oyunun dünyasına, hikayesine dalmamıza yardımcı olacak ve hikayenin önemli noktalarına değinen yeni fragman yayınlandı.

Her şey oyunun ana karakteri olan Aloy’un insanların açlıktan ölmeye başlayacağı ve makinaların insanlara saldırdığı toprakları kurtarması için kuralın savaş olduğu, barışın ise istisna olduğu Yasak Batı’ya yol alması ile başlıyor. Ancak bu ana karakterimiz için pek de göründüğü gibi kolay olmayacak.

Yasak Batı’nın lideri Regalla, kendisine yanlış yapan, önüne çıkan her kesi katletmek istiyor. Görünen o ki Aloy, kendisine karşı böyle bir düşman edinecek. Dilerseniz, aşağıdaki oynatıcıdan oyun için yayınlanan hikaye fragmanını izleyebilirsiniz.

Horizon Forbidden West – Türkçe Altyazılı Hikaye Fragmanı

Horizon Forbidden West, 18 Şubat‘ta PlayStation 5 (699,00 TL) ve PlayStation 4 (599,00 TL) için çıkış yapacak.

Oyunun Tanıtım Bülteninden

Aloy, esrarengiz yeni tehditleri gizleyen, muhteşem ama bir o kadar da tehlikeli sınır Forbidden West’e meydan okurken siz de ona katılın.

Uzak diyarları keşfedin, daha büyük ve daha hayranlık uyandıran makinelerle savaşın ve Horizon’ın uzak gelecek, kıyamet sonrası dünyasına dönerken şaşkınlık veren yeni kabilelerle karşılaşın.

Diyar can çekişiyor. Yeni korkutucu makineler sınırlarında dolaşırken, şiddetli fırtınalar ve durdurulamaz bir yıkım insanlığın darmadağın olmuş kalıntılarını mahvediyor. Dünya üzerindeki yaşam hızla yok olmaya doğru gidiyor. Kimse de nedenini bilmiyor.

Bu tehditlerin arkasındaki sırları çözüp, dünyaya düzen ve dengeyi yeniden getirmek Aloy’un elinde. Yol boyunca eski dostlarıyla yeniden bir araya gelmeli, savaşan yeni gruplarla ittifak kurmalı ve geçmişin mirasını çözmeli. Bu sırada yenilmez gibi görünen yeni bir düşmanın da bir adım önünde olmaya çalışıyor.

Horizon Forbidden West

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir