Horizon Forbidden West’in Kabilelerine Bir Bakış

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Şubat ayı oyuncular için (oyun fiyatlarını bir kenara koyarsak) harika geçeceğe benziyor. Dying Light 2: Stay Human ve Elden Ring gibi yapımların yanı sıra, Sony’nin PlayStation özel oyunu ve Horizon serisinin devam oyunu olan Horizon Forbidden West’in çıkış yapmasına da çok az bir süre kaldı. Oyunun “Türkçe altyazı” ile çıkacak olması da biz Türk oyuncular için gerçekten sevindirici bir detay.

PlayStation Youtube kanalı da dün Forbidden West’te bulunan kabileler ile ilgili bir video yayınladı.

Horizon Forbidden West Kabileler Videosu

Videoda oyun içerisindeki kabileler hakkında ufak da olsa bilgi edinebiliyoruz. İlk oyundan tanıdığımız Oseram ve Carja kabileleri ikinci oyunda da yer alacak. Bunların yanı sıra Utaru gibi mistik inançları olan ve yenilenme için ruhani şarkılar söyleyen ve Tenakth gibi savaşçı bireylerden oluşan bir kabile de göze çarpıyor. Tüm bu klanlar, uzun yıllar süren savaşlardan sonra videoda söylendiği gibi “pamuk ipliği üzerine” bir barış yapmışlar gibi görünüyor. Barışı bozabilecek etkenler arasında ise “Regalla ve asileri” denilen bir topluluk ve daha da uzaklarda hiç bilinmeyen ölümcül bir kabilenin varlığı yatıyor.

Video sadece oyunda bulunan taraflar hakkında bilgi vermekle kalmıyor. Oyun içerisinde bulunan harika manzaralar açısından da oldukça doyurucu ve kabile üyelerinin kendi aralarında zanaatkar, usta ve mimar gibi sınıflara ayrılıp medeniyetlerini inşa etmeye çalışmaları, oyunun doğallığını daha da arttıracak gibi görünüyor.

Horizon Forbidden West’in 18 Şubat 2022’de PlayStation 5 ve  PlayStation 4’e çıkması planlanıyor. Oyunun baş karakter tasarımcısı Bastien Ramisse geçtiğimiz Eylül ayında; “Oyunu hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’te aynı anda geliştirdik ve test ettik, çünkü bir stüdyo olarak PlayStation 4 oyuncularının eşit derecede sürükleyici bir deneyim yaşamasını sağlamak bizim için çok önemli.” sözlerini söylemişti. Yani PlayStation 4 sahiplerini, görece eski bir donanıma sahip olsalar da iyi görünümlü bir oyun bekliyor olacak.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir