Guerrilla Games, Horizon Forbidden West’in Gizlilik ve Savaş Mekaniklerini Elden Geçirecek

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Guerrilla Games, Horizon Forbidden West’in birkaç yeni yönü hakkında bilgi vermek için Playstation Blog‘a bazı açıklamalarda bulundu. Geliştiriciler, gizliliğin tamamen elden geçirildiğini ve Forbidden West’teki yeteneklerin Zero Dawn’dakinden daha fazla ve daha detaylı olacağından söz ettiler. Bu sayede oyunculara daha fazla oyun stili sunmayı hedeflediklerini söylediler.

Horizon Forbidden West Blog Yazısının Detayları:

Ayrıca Guerrilla Games tarafında yapay zeka konusunda da önemli yeniden çalışmalar var. Önceki oyunda düşmanlar Aloy’a ulaşmak için oldukça zorlu yolları deneyip engellere takılıyorlardı, bu durum oyunu kolaylaştıran kısımlardan biriyken; yeni yaptıkları düzenlemede düşmanların Aloy’a ulaşmak için en yakın ve basit yolu seçmelerini sağladıklarından bahsettiler.

Aslında, düşman animasyonları da bu blog yazısının önemli noktalarından biri. Söylenene göre Horizon Forbidden West’te düşmanları, tanımlamanız ve üstesinden gelmeniz için çok sayıda savaş animasyonuna sahip olacak. Aynı zamanda Guerrilla, Aloy’a her açıdan gelecek saldırılar hakkında da yorumlarda bulundu. Söylediklerine göre oyunun içerisinde hangi saldırının nereden geldiğini anlamak önemli olacak. Oyunu oynayan oyuncuların da bu konuya özellikle dikkat etmeleri gerekecek gibi duruyor.

Horizon Forbidden West

Son olarak, düşmanların davranışlarına bir bakış var. Guerilla, özellikle düşmanların davranışlarıyla bağ kurarak onlara göre savaş sekansları tasarlamış. Örnek vermek gerekirse Clawstrider, Aloy’u açık dünyada amansızca takip eden korkunç bir canavardır ve bu nedenle uygun şekilde vahşi bir karşı saldırıya sahiptir.

Aloy’un maceralarının devamını anlatacak olan Horizon Forbidden West 18 Şubat 2022’de hem PS4 hem de PS5’e çıkışını yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image