Çıkışına İki Hafta Kala Horizon Forbidden West’in Yan Görevlerine ve Meydan Okumalarına Yakından Bakın

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Horizon Forbidden West‘in çıkmasına iki hafta kalmışken oyun severleri az da olsa heyecanlandırmak adına Sony ve PlayStation’un resmi YouTube kanalı, Aloy’un yolculuğunun yanında onu bekleyen yan görevlere ve meydan okumalara odaklanan yeni bir video paylaştı.

Horizon Forbidden West’in yan görevleri neler içeriyor?

Öncelikle yerleşim yerlerinde özel arenalarda orada yaşayan başka savaşçılarla çarpışabileceğiz. İlk oyundan bildiğimiz Av Arenası da ayrı bir özellik olarak geri dönüyor. Özel ve belli bir alanda makineleri avlayacağımız bu görev, Aloy’un ekipmanlarını geliştirebilmesi için çeşitli ödüller içerecek. Ek olarak nadir hurda parçaları satabileceğimiz kontrat görevleri, gizemli sırlar ile boss’lar barındıran harabeler ve yerin derinliklerinde bulunan Cauldron’lar, ana kötü Rebella’nın dağıtılmayı bekleyen kampları ve sadece en iyi savaşçıların girebildiği Kolezyum’da zorlu savaşlar oyunda tüm ihtişamlarıyla yerlerini alacak.

horizonwest

Elbette bu savaşların yanında Aloy’un güçlü ve yararlı ekipmanlar giymesi de gerekecek. Bombalar, pullcaster, Oseram forgeblast spike thrower ve daha birçok silah emrinize amade olacak.

“Tehlike ve macera ile dolu geniş bir dünya – ve Aloy; düşmanlarının ona fırlatacaklarından kurtulmak için birçok alete, silaha ve beceriye ihtiyaç duyacak.

Bu özel kısa videoda, Aloy’un giderek daha tehditkar bir dünyada nasıl başarılı olabileceği ve strateji oluşturabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.”

Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliği taşıyan Horizon Forbidden West, 18 Şubat tarihinde dijital raflarda yerini alacak ve sadece PS5 ile PS4’e özel çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir