İddia: Horizon Zero Dawn’ın Remaster’ı Geliştirilme Aşamasında

Görünüşe göre, The Last of Us 1'in Remake'inin ardından Horizon Zero Dawn'ın da Remaster'ı da geliştirme aşamasında.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

God of War, Horizon, Uncharted ve The Last of Us gibi oyun dünyasında önemli yapımlara imza atmış Sony, son zamanlarda PS4 oyunlarının PS5 üzerinde oynanabilir versiyonlarını veya remakelerini yapmaya vakit ayırıyor. Bunun son örneği olan The Last of Us Part I ise 1 ay önce PS5 için çıkışını gerçekleştirdi. The Last of Us Part I her ne kadar hayranlarca “gerekli miydi?” diye sorgulansa da Metacritic üzerinden yüksek puanlar almayı başarmıştı. Ve öyle görünüyor ki elde edilen bu başarı Sony’nin daha fazla yeniden yapımla karşımıza çıkacağının işareti.

Horizon Zero Dawn’a PlayStation 5 İçin Remaster Yapım Geliyor

Guerilla Games’in geliştirdiği ve Horizon serisinin 2. oyunu Forbidden West’in çıkışının üstünden henüz pek süre geçmemişken, serinin ilk oyunu olan Zero Dawn’a ait bir Remaster geliştirdiğine dair kuvvetli iddialar ortaya çıktı. VGC‘nin kaynaklarına dayandırarak ortaya çıkardığı bu iddialar oyunun PS4 sürümünün PS5’de daha optimize bir oynanışa sahip olacağını ve görüntü başta olmak üzere oyuna ait birçok seçeneğin oyuncular tarafından kendi istekleri doğrultusunda özelleştirme imkânının bulunduğunu göstermekte. Başlıca birçok mekaniğin de Forbidden West seviyesine çıkarılacağını tahmin etmek bizler için pek zor değil.

Sony, Horizon Zero Dawn Geliştirilirken Oyuna Bir Co-op Mod Eklemek İstemiş

Sony’nin sahip olduğu markalara ait çok oyunculu ve canlı servis oyunlar yapma isteği verilen birkaç demeçte öne çıkmıştı. Yapımcının özellikle de son zamanların trendi Co-op oyun furyasına dahil olmak istemesi sonucunda 2026’ya kadar 12 canlı servis oyun piyasaya süreceğini de duyurmuştu. Ve öyle görünüyor ki Guerilla Games, Horizon Zero Dawn için ilk etapta bir co-op mod üzerinde çalışmış.

Horizon Zero Dawn’ın ilk geliştirilme aşamasında ortaya çıkan birtakım Concept art sızıntılarına göre oyuna bir co-op mod da eklenmeye çalışılmış. Ancak bu fikir, ana oyunun detaylarına daha fazla odaklanmak adına rafa kaldırılan bir fikir olarak kalmış. Aynı şekilde Sony’nin serinin 2. oyunu olan Horizon Forbidden West için de planları arasında bulunduğu açığa çıkmıştı. Nitekim bizlerle buluşamamasının sebebi Guerilla Games’in bunu gelecekteki projelerde kullanmak istemesi olmuş.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir