Haber

Humankind Steam’e Hızlı ve Başarılı Bir Giriş Yaptı

İlk günden yıldızı parlayan bir oyun daha...

Endless Space ve Endless Legend geliştiricisi Amplitude’un son oyunu 4X türündeki Humankind, dün itibariyle çıkışını gerçekleştirdi ve oldukça güzel yorumlar aldı. Görünüşe göre insanlar, Sid Meier’s Civilization serisine uzun zamandır alternatif arıyormuş…

Humankind’ın çıkış başarısı

Kaynak haberinin yazıldığı sırada Steam’in çok satanlar listesinde ilk sıraya yerleşen Humankind, şimdi ise yerini Naraka Bladepoint’e kaptırmış duruyor. Unutmadan söyleyelim ki ön siparişler, geçen haftanın listesinde Humankind’ı ise altıncı sıraya taşımıştı.

Oyunun çıkış günü yani 17 Ağustos tarihinde ise aktif olarak 55.284 oyuncu ile stüdyo, diğer oyunlarının aktif oyuncu sayılarını oldukça geride bırakmış oldu. Üstelik oyunun Epic Games Store ve Game Pass (PC)’de yer almasına karşılık bu tarz veriler gelmesi, daha önünde güzel bir satış yolu izleyeceğini gösteriyor.

Humankind

Steam’deki kullanıcı oylarına bakıldığında %76’lık bir skor düşük gelse de çoğu memnuniyetsiz yorumlar oyunun teknik özellikleriyle ilgili ki bunlar da birkaç yama ile düzeltilebilir hatalar. Hemen altta bazı kullanıcıların ilk ağızdan yorumlarını görebilirsiniz:

“Geliştiriciler için biraz kötü hissediyorum, oldukça iyi olan bir oyun için çok sayıda olumsuz yorum alıyorlar. Bu incelemelerin %90’ı ise oyunun başlamaması (veya çökmesi) ile ilgili şikayetler gibi görünüyor. Oyun çok iyi oynanıyor. Bu oyun için geliştiricilere teşekkürler, Civ’in bir rakip bulmasının zamanı gelmişti!”

“İnsanlar bu oyuna gerçekten çok tepki veriyor. Bildiğim kadarıyla bunun gerçekten iyi yapılmış bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Sistemler iyi çalışıyor ve bir veya iki güncellemeden sonra sorunların çoğu çözülecek. Geliştiricilere düzeltmeleri için bir veya iki gün verin. Bence harika ve minimum yama gerektiren çok fazla potansiyele sahip.”

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu