Imdie Studios’dan Dikkat Çeken Oyun Projesi

Imdie Studios'un 2D Pixel grafik tarzına sahip, rogue-like oyun projesi Death Traveller'dan yeni bilgiler...

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Türkiye’nin önde gelen oyun basını isimlerinden Can Göksel tarafından kurulan Imdie Studios, oyun dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı amaçlıyor. Stüdyo, “Death Traveller” ile oyun severlere unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

“Death Traveller”, Imdie Studios’un ilk oyun projesi. Bu oyun pixel grafik tarzına sahip, 2D side scroller, rogue-like, souls-lite ve tempo pusher özelliklerini içerisinde barındırarak oyun severlere benzersiz bir macera sunmayı amaçlıyor.

imdie Studios

Imdie Studios’un öncelikli odak noktası, oyunculara kendi hikayelerini oluşturma özgürlüğü vermek. Death Traveller’ın dinamik ve genişleyen harita yapısı, oyunculara eşsiz bir seyahat deneyimi sunmak için tasarlanmış durumda. Her bölüm sonunda yapacağınız tercihlere bağlı olarak farklı haritalara geçiş yapma imkanı sunan oyun, tam 500’den fazla keşfedilebilir dünyayla sizi büyülemeyi amaçlıyor. Imdie Studios, bu çeşitliliği Dungeons & Dragons, Cthulhu mitolojisi, cyberpunk unsurları ve mitolojilerle birleştirerek olağanüstü bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Oyunda yer alacak mekanikler arasında parry, dash ve combo gibi özellikler bulunacak. Hızlı tempolu ve çok yönlü bir oyun yapısıyla dikkat çeken Imdie Studios, bu projede şimdilik 13 kişilik bir ekibe sahip.

Imdie Studio

Imdie Studios’un kurucusu Can Göksel, projenin şu an için yaklaşık olarak %20’sinin tamamlandığını ve oyunu tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını ifade ediyor. Bu amaçla yatırım turuna çıkan Imdie Studios, gereken finansmanı sağladığı takdirde devrim niteliğindeki oyunlarını en geç 2026 yılında oyun severlerle buluşturmayı hedefliyor. Önümüzdeki aylarda Death Traveller ile ilgili daha fazla bilgi ve gelişmelerin paylaşılacağı belirtiliyor. Oyun severler, Imdie Studios ‘un web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden projeye ilişkin güncel haberleri takip edebilirler.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir