Oyun Haberleri

İptal Edilen Spider-Man 4 Oyunun Yeni Oynanış Videosu Paylaşıldı

İptal edilen oyun furyasına katılan oyunlardan sadece bir tanesi..

Geliştirme aşamasına 2008 yılında başlanan Spider-Man 4 adlı oyun için 2012 yılında iptal kararı alınmıştı. İptal edilme nedeni ise 2012 yılında hazırlanan oyunun 2. prototipine dayanıyor.

Gelişim aşaması 2008 yılında başlayan oyun, Sam Raimi’nin yönettiği ve aynı ada sahip film ile bağlantılıydı. Film, Sony Pictures tarafından iptal edilmiş onun yerini Marc Webb’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu The Amazing Spider Man almıştı.

Obscure Gamers isimli Youtube kanalı, Radical Entertainment tarafından iptal edilen Spider-Man 4 oyununu gösteren 18 dakikalık bir video paylaştı. Obscure Gamers, tarafından paylaşılan bu video, oyunun Xbox 360 için geliştirilen erken bir sürümden sahnelere yer veriyor.

Yapımcılar yaklaşık olarak oyunun %15’lik gibi ufacık bir kısmını, yani oyunda yer alan 4 görevi hazırlayabildiler. Ayrıca oyun PC, PS3, Nintendo Wii ve DS gibi farklı platformlar içinde yayınlanacaktı. Nintendo versiyonun yönetim koltuğunda ise sırasıyla Eurocom ve Vicarious Visions olacaktı.

İlginç bir biçimde oyunun 2009 yılında Radical Entertainment tarafından hazırlanan ilk prototipi, başka bir oyundan motor ve kaynaklar kullanılarak hazırlandı. En dikkat çekici kaynak ise New York haritası idi. Garip geliştirme sürecinin ardından tarihler 2012’ye kadar geldi. 2012 yılında hazırlanan ikinci prototipin temeli olarak 3 yıl önce hazırlanan ilk prototip kullanıldı ve sonuç olarak oyunun geliştirme aşaması hiçbir zaman tamamlanamadı.

Geliştirme aşamasında yaşanan bir diğer gariplik ise oyunun Wii versiyonunda bulunuyor. Spider-Man 4 Wii versiyonu tescilli EngineX motoru üzerinde geliştirilen ana projeden ayrı, çok daha farklı bir projeydi. Hikayenin kendisinin tamamen doğrusal olması gerekiyordu. Wii sürümünün görüntülerini de buradan görebilirsiniz.

Oyunun iptal edildiği zamandan bu yana çeşitli sanat konseptler ve görüntüler, iptal edilen projede çalışan insanlar tarafından çevrimiçi olarak paylaşılmaya devam ediliyor. Dilerseniz o görüntülere de buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak
GamePressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu