İstanbul Merkezli 8 İlde Twitch Operasyonu: 18 Gözaltı

Canlı yayın platformu Twitch üzerinden dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen 18 şüpheli şafak operasyonu ile gözaltına alındı.

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Ele geçirdikleri kredi kartı bilgileri ile Twitch üzerinden dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen 18 şüpheli, bu sabah İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen şafak operasyonu ile göz altına alındı.

Geçtiğimiz Ocak ayında emniyet güçleri tarafından 11 ilde şafak operasyonu yapılmış ve Twitch’te dolandırıcılık yaptığı öne sürülen, 40 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bugün ise İstanbul, Eskişehir, Balıkesir, Adana, İzmir Çanakkale, Kırşehir ve Ankara’da operasyonun ikinci ayağı gerçekleştirildi.

Twitch

Twitch Operasyonunun İstanbul Ayağında 18 Gözaltı

Operasyonun İstanbul ayağında ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, başta Bağcılar olmak üzere 9 ilçede, canlı yayın platformu üzerinden çalıntı kredi kartları ile yayıncılara bit göndererek kara para akladıkları öne sürülen kişilere baskın düzenledi. Operasyona özel harekat timleri de katıldı ve 18 şüpheli gözaltına alındı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir