Itch.io Epic Games Store’a Geliyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Epic Games bağımsız oyunlarla tanıdığımız Itch.io’yu bünyesine katmaya hazırlanıyor.

2000’den fazla bağımsız oyuna ev sahipliği yapan Itch.io yakın zamanda Epic Games Store mağazasına indirilebilir bir uygulama olarak geliyor. Bağımsız oyun severler için güzel bir gelişme.

Eskiden kullanıcılar oynamak istedikleri oyunları site üzerinden indirip oynuyorlardı lakin artık Epic Games Store üzerinden Itch.io istemcisini indirerek uygulamanın sahip olduğu oyun kütüphanesine erişebilecekler. Belki bu şekilde bağımsız oyunlar daha fazla kitlere ulaşabilir.

Itch.io’da oyun geliştirenler oyunlardan kazandıkları ücretlerin ne kadarının Itch.io’ya gideceğini kendileri belirliyor. Zira Steam üzerinden oyun satan bir geliştirici Valve’ye %20 ila %30 arasında komisyon vermek zorundaydılar, Epic Games Store ise %12 gibi cüzi bir miktar ile kademe sistemi kullanıyor. Bu gelişme bağımsız oyun geliştiricilerin Steam’den kopup Itch.io’ya geçmesini sağlayabilir mi şu anlık tahmin etmesi pekte mümkün görünmüyor.

Bu durum oyuncular açısından kazan kazan durumu olabilir. Epic Games yetkilileri Epic Games Store’un sadece bir oyun kütüphanesi değil daha fazlası olmasını istiyorlar.

Ayrıca Epic Games Store’a iHeartRadio Brave, KenShape ve Krita uygulamaları da eklendi.

Brave

Brave App

Brave; Brave Software, Inc. tarafından Chromium web tarayıcısı baz alınarak geliştirilmiş ücretsiz ve açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır. Reklamları ve web sitesi izleyicilerini engeller ve kullanıcılara, kazandıkları kripto para birimini muhafaza etmenin yanı sıra web sitelerine ve içerik oluşturuculara Basic Attention Token şeklinde kripto para birimi bağışları yapmaları için bir yöntem sağlar.

KenShape

Kenshape App

KenShape, çeşitli şekilleri kullanarak 2D piksel sanatı çizimlerinden 3D modeller üretiyor. Dışa aktarılan modeller birçok oyun motoruyla uyumlu ve herkesin oyunları ya da diğer projeleri için temel çizim becerileriyle yüksek kaliteli 3D modeller üretmesine olanak tanıyor.

Krita

Krita App

Dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılan Krita, oldukça popüler ve güçlü bir dijital boyama uygulamasıdır. Krita; çizimler, çizgi romanlar, animasyonlar, eskizler, tablolar oluşturmaya yönelik sunduğu fırça seçenekleriyle sanat yapmayı kolay ve eğlenceli hâle getiriyor.

iHeartRadio – Yalnızca Kuzey Amerika’da mevcuttur

Iheartradio App

iHeartRadio, ücretsiz, hepsi bir arada bir dijital müzik, podcast ve canlı radyo yayını hizmetidir. iHeartRadio ile ülkenin dört bir yanından binlerce Canlı Radyo istasyonuna, kişiselleştirilmiş özel Sanatçı Radyosu istasyonlarına ve oyun oynamaya veya herhangi bir ruh hâline ve aktiviteye en uygun çalma listelerinin yanı sıra en iyi podcast’lere ve etrafında canlı yayın yapan kişilere erişebilirsin. Ayrıca, iHeartRadio All Access aboneleri, kişisel müzik kütüphaneleri de dâhil olmak üzere, kullanımı kolay tüm isteğe bağlı işlevlerin keyfini çıkarırlar, herhangi bir şarkıyı anında arama ve çalma imkânına sahip olurlar ve Sanatçı Radyo istasyonlarındaki şarkıları kaydetme ve yeniden çalmayı seçebilirler. iHeartRadio aynı zamanda iş, spor, maneviyat ve teknolojiden eğlenceye, oyuna, aileye, komediye ve gerçek yaşam suç hikâyelerine kadar her podcast kategorisini kapsayan 250 milyondan fazla aylık indirmeyle dünya çapında 1 numaralı podcast yayıncısıdır.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image