Just Cause Yapımcısı 1950’lerde Geçen İlginç Bir Oyun Üzerinde Çalışmış

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Just Cause serisinin yapımcısı olan Avalanche Studios’un daha önceden 1950’lerde geçen alternatif tarih oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu proje üzerinde çalışan bir oyun yazarı da, oyun hakkında bazı bilgiler verdi.

Wassup Conversations adlı bir Youtube kanalında yazar Mikael Saker ile röportaj yapıldı. Bu röportajda Saker, Avalanche’in, alternatif tarih oyunu da dahil olmak üzere hem çalışan personelinden hem de projelerinden kesintilere gitmek zorunda kaldığını açıkladı.

1950’lerde Geçen İlginç Bir Oyun

Saker, “Yayıncı biri hariç tüm oyunlarını iptal etti” dedi. “Ama biz 1950’lerin alternatif gerçeklik versiyonu olan bu harika açık dünya oyunu üzerinde çalışıyorduk. Çılgınca! Londra’nın muhteşem görünen devasa bir versiyonuna sahiptik. Zeplinler, hava gemileri, uçaklar uçurabilir ve şehrin ortasındaki derin deliklere atlayabilirdiniz. Yani görsel olarak ve dünyayı inşa etmek harikaydı ve muhteşemdi ve oyun için gerçekten harika fikirler vardı.”

Acaba akıllarında nasıl bir fikir vardı? Saker’ın söylediklerine göre Londra’da geçen Just Cause tarzında bir oyun olacak gibiydi. Şehrin ortasındaki delikler dediğinde ne demek istedi bilmiyoruz ama Saker akıllarında harika fikirlerin var olduğunu söylüyor. Keşke oyun iptal olunmasaydı ve biz oyunculara geliştiricilerin akıllarındaki o harika fikirleri sunsaymışlar.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir