Bu Ay Ne Oynasam? Kasım Ayında Çıkış Yapacak Öne Çıkan Oyunlar

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
6 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz son bir kaç ay lansman seyrine göre oldukça hareketli geçse de önümüzdeki 2 ay biraz daha kısır geçecek gibi duruyor. Neyse ki Kasım ayı öyle değil, zira FPS severlerin iple çektiği birkaç oyunu beraberinde getiriyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan Kasım ayında çıkış yapacak öne çıkan oyunlar listemize geçelim.

*Son olarak listede yer verdiğimiz oyunların ilgili sayfalarına başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kasım Ayında Çıkış Yapacak Öne Çıkan Oyunlar:

Call of Duty: Vanguard / 5 Kasım

Her sene olduğu gibi Activision, bu senede artık gelenek haline gelen yeni Call of Duty oyunu ile karşımıza çıkıyor. Eski Call of Duty oyunlarındaki gibi kaliteli bir sinematik aksiyon / hikaye sunumu ile ön planda olmasından ziyade Activision, çoğunuzun bildiği üzere artık işin Online tarafından ekmeğini yemeyi sürdürüyor. Call of Duty Vanguard’ın Fragmanlarında oyunda Uncharted vari tırmanma sekanslarının yer aldığını görmüştük. Bunun dışında Vanguard, zombi modu ve klasik, bildiğimiz Online mod içerecek. Oyun 5 Kasım tarihinde Xbox Series X/S , PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

Forza Horizon 5 / 9 Kasım 

4. oyununun grafikleri, sürüşü ve yarış zevki şahaneydi. Ben dahil çoğu oyuncunun akıllarında 4. oyunun üstüne daha nasıl bir grafik ekleyebilirler ki? tarzında sorular vardı. Fakat yapımcı firma Playground Games, ellerinden geleni fazlasıyla yapmış ve gerçeğe yakın bir grafikle karşımıza çıktılar ve bununla birlikte Forza Horizon 5, Xbox E3 sunumunda ilk gördüğümüzde çoğu oyuncuyu ziyadesiyle etkilemeyi başardı. Daha fazla anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Herkesin bildiği, çoğu oyuncunun sevdiği bir yarış, simülasyon oyunu. Kasım ayında çıkış yapacak en çok beklenen oyunlardan olan Forza Horizon 5, etkileyici grafikleri ile 9 Kasım tarihinde Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformları için geliyor.

Football Manager 2022 / 9 Kasım

Futbol severlerin sevip saydığı, menajerlik oyunu Football Manager her sene olduğu gibi bu sene de seriyi bozmayıp, yenisiyle 9 Kasım tarihinde PC ve Android platformları için karşımıza çıkıyor.

Jurassic World Evolution 2 / 9 Kasım

Kasım ayında çıkış yapacak öne çıkan oyunlar listemizin bir diğer üyesi olan Jurassic World Evolution 2, Frontier Developments tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan bir strateji simülasyon oyunu. Kendi Jurassic Park’ını kurup geliştirmek isteyenler için 9 Kasım tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarına çıkış yapacak.

GTA The Trilogy – The Definitive Edition / 11 Kasım

Duyurulduğu gün hatta sızıntılarıyla duyuru öncesi dahi konuştuğumuz, tartıştığımız Remaster paket sonunda bu ay çıkış yapıyor. Fragmanı yayınlandığında kimi kesim ortaya koyulan işi beğenmedi ve Rockstar’a yakıştıramadı kimi kesim ise oldukça beğendi ve 4 gözle Trilogy’nin çıkışını gözlüyor. Siz hangi taraftasınız bilemiyorum ama GTA The Trilogy – Definitive Edition, 11 Kasım tarihinde geliştirilen grafikleri ve söylenene göre yenilenen aksiyon şemasıyla PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, Android, iOS ve PC platformları için çıkış yapacak.

Sherlock Holmes: Chapter One / 16 Kasım

Genç Sherlock’u anlatan yeni bir Sherlock Holmes Serisi. Bölüm bölüm yayınlanacağı ve Türkçe altyazı, arayüz desteği ile çıkış yapacağı biliniyor. Bu oyunu Kasım ayında çıkış yapacak öne çıkan oyunlar listemize koymazsak olmazdı. Zira, ortalama bir iş ortaya çıkarılsa dahi çoğu oyuncu tarafından kabul görebilir ve sevilebilir. Bu ayın şans verilesi oyunlarından biri. Sherlock Holmes: Chapter One 16 Kasım tarihinde PlayStation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

Battlefield 2042 / 19 Kasım

Yılın beklenen FPS’lerinden biri daha. Bilmeyenler için Battlefield 2042, bir hikaye modu içermeyecek ve sadece online / multiplayer mod’a sahip olacak. Sadece işin Online tarafına odaklandıkları için eski oyunlara nazaran daha kaliteli ve üzerine düşülmüş bir Battlefield oyunu geliyor gibi duruyor. Her ne kadarda oynanış videoları ve betalarında oyuna baya yakından göz atma şansı yakalasak da Full oyun çıktığında hakkında kesin bir şey söylemek daha iyi olur. Battlefield 2042, 19 Kasım tarihinde Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapacak.

Farming Simulator 22 / 22 Kasım

Türü ve temasında çıktığı çıtaya ulaşabilmiş, neredeyse muadili bulunmayan, sevenleri için altın değerindeki serinin devam oyununu Kasım ayında çıkış yapacak öne çıkan oyunlar listemize koymasak ayıp olurdu. Farming Simulator 22, 22 Kasım tarihinde PlayStation 4, Playstation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, Stadia ve PC platformları için çıkış yapacak.

Kasım ayında çıkış yapacak öne çıkan oyunlar listemizin sonuna gelmişken, Aralık ayı oyun lansmanı anlamında oldukça pasif ve kısır geçecek. Fakat 2022 başı ve özellikle 2022 yılı Her türden ve seriden oyunlarıyla çoğumuzun yüzünü bir hayli güldürecek gibi duruyor.

Daha oyun dolu geçecek aylar görme dileğiyle! Hoşça kalın oyunla kalın…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir