Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 35

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1-DUSK

Boomer Shooter türündeki DUSK; Doom, Quake ve Half-Life gibi kült oyunlardan ilham alınarak geliştirilmiş bir yapım. Değişik değişik düşmanlarla mücadele ettiğimiz Campaign modunun yanında bir de Endless Survival modu da bulunuyor. 90’ların efsanelerinden ilham alan oyunda, arkadaşlarınızla beraber girme fırsatıysa “DUSKWorld arena multiplayer” aracılığıyla sunuluyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Mac ve Linux desteklerine sahip Boomer Shooter yapımı, hemen hemen her bilgisayarda çalışacaktır. 1 Ocak 2024 itibariyle Windows 10 öncesi sistemlerde desteğine son vereceği bilgisini de verelim.

2- Helltaker

Keşif kuyruğumuzun bu bölümünün tek ücretsiz yapımı Helltaker, sevimli iblislerle dolu bir bulmaca oyunu. Aşk arayışıyla cehenneme gelen karakter bulmacaları çöze çöze ilerleyip şeytan kızların kalbini kazanmaya çalışıyor. Kısa ve ücretsiz olması sebepleriyle çerezlik kıvamda eğlenceli bir yapıyı oyunculara sunuyor.

Oynaması ücretsiz Helltaker’ın Steam sayfası‘na bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yalnızca 350 MB depolama yeri isteyen yapımın Mac ve Linux desteği bulunuyor. Sistem gereksinimleri ise hemen hemen her PC’nin karşılayacağı şekilde.

3- Card Shark

Devolver Digital tarafından yayınlanan Card Shark, kurnazlığımızı konuşturarak entrikalar çevirmeye çalıştığımız bir kart oyunu. 18. yüzyıl Fransa’sında geçmekte olan yapım, salaş mekanlardan kralına huzuruna kadar uzanıyor, tabi hile yaparken yakalanmadığınız takdirde.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Görece düşük diyebileceğimiz bantta sistem gereksinimleri isteyen yapım, Mac desteğine de sahip. Sistem gereksinimlerine aşağıdaki tablodan da göz gezdirebilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-530 (2*2930) / AMD A8-3850 (4 * 2900) veya muadiliİşlemci: AMD A10-5800K APU (4 * 3800) / Intel Core i5-760 (4 * 2800) veya muadili
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD Graphics / Radeon HD 6550D veya muadiliEkran Kartı: Radeon HD 7750 (1024 VRAM) / GeForce GTX 550 Ti (3072 VRAM) veya muadili
Depolama: 2 GB kullanılabilir alanDepolama: 2 GB kullanılabilir alan
1 Ocak 2024’ten itibaren yalnızca Windows 10 ve üstünü destekleyecektir.

4- L.A. Noire

Keşif kuyruğumuzda rotayı, 18. yüzyıl Fransa’sından Hollywood’un Altın çağına çevirdiğimizde karşımızda L.A. Noire beliriyor. Karakterimiz Cole Phelps’in çeşitli vakaları çözüme ulaştırarak yükselişini konu alan yapım, çıktığı dönemde bir hayli ses getirmişti. Sahip olduğu ayrıntılı mimik ve jest ayrıntıları sayesinde zanlının doğru söyleyip söylemediğinin karar merci oluyor ve serüvenimiz boyunca pek çok kararın sahibi oluyoruz.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 19.99$

Bundan yaklaşık 13 sene önce çıkan L.A. Noire, günümüz bilgisayarlarında sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

5- Mumrik: Mumi Vadisi’nin Melodisi

Göze hoş gelen bir sanat tarzı ve iç ısıtan hikayesi ile keşif kuyruğumuzun son üyesi, Mumrik: Mumi Vadisi’nin Melodisi oluyor. Vadiyi eski güzelliğine kavuşturmak gayesiyle çıkılacak müzikal macerada Park Bekçisinin planlarına çomak sokacağız adeta. Açık dünya mekaniklerine sahip bir dünyada, daha doğrusu vadide, pek çok bulmaca ve karakter yollarınızın kesişeceği vakti bekliyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Mac desteğine de sahip olan yapım, düşük – orta segment diyebileceğimiz sistemlerde sorunsuz bir şekilde performans verecektir. Dilerseniz aşağıdaki tabloyu da kontrol edebilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 10İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-3570K veya AMD muadiliİşlemci: AMD Ryzen 7 1700X Eight-Core Processor
Bellek: 8 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 35. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir