Kojima Productions, PlayStation ile Çalışmaya Devam Edecek

Kojima Productions, bağımsız bir stüdyo olmaya devam ediyor.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
1 Dk Okuma Süresi

Oyun sektörünün en ünlü yapımcılarından Hideo Kojima’nın yeni bulut tabanlı oyun projesinin söylentileri uzun zamandır devam ediyordu, ta ki geçtiğimiz günlerde yapılan Xbox-Bethesda sunumunda Kojima Productions ve Xbox partnerliği duyurulana kadar.

Bu duyuruda Hideo Kojima, yapmak istediği oyunu teknik zorluklar nedeniyle yapamadığını fakat bu oyunu yapmanın Xbox Game Studios ile mümkün olduğunu belirtti. Xbox’ın Bulut Sistemi sayesinde Kojima, bu eşsiz deneyimi biz oyuncuların önüne sunabilecek.

Bu duyurudan sonra oyun severlerin sosyal medyadaki tartışması Kojima Productions‘a bu konu hakkında bir Tweet atmaya zorladı. Çünkü oyun severler bu Xbox-Kojima Productions anlaşmasının, PlayStation anlaşmasını bozduğunu düşündü, fakat firma bu konuya açıklık getirdi. Atılan Tweet şu şekilde;

Bağımsız bir stüdyo olarak, Hayranlarımıza ürünler sunmaya devam edeceğiz. Microsoft ile bulut sistemi üzerinde yaptığımız anlaşma sonrası siz oyun severler tarafından Playstation anlaşması hakkında oldukça soru geldi. PlayStation ile anlaşmamız güzel bir şekilde devam ediyor merak etmeyin.

Buradan da anlayacağımız üzere, Kojima Productions, bağımsız bir stüdyo olarak hem Xbox tarafına hem de PlayStation tarafına yeni projeler üretmeye devam edecek.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir