Konami, Resmen Silent Hill’in Dönüşünü Onayladı. Peki Neler Duyurulabilir?

Konami, 19 Ekim'de Silent Hill hakkında yeni açıklamalar yapacağını duyurdu.

Aziz ÖZtürk
Aziz ÖZtürk
2 Dk Okuma Süresi

Birçok oyuncu tarafından uzun zamandır beklenen yeni Silent Hill oyununa sonunda kavuşuyoruz! Zira Konami, dün gece Twitter üzerinden seri hakkında yeni açıklamalar yapacağını duyurdu!

Korku Türünün Atalarından Sayılan Silent Hill Serisi Yeniden mi Doğuyor?

Konami’nin Silent hill serisi neredeyse her oyun severin en sevdiği oyunlar arasında yer almıştır. Ancak bizi hiçbir zaman şaşırtmayan şirket, diğer birçok oyununda da olduğu gibi bu serisiye de uzun zamandır yeni bir oyun eklemedi. Bu nedenle de oyunseverler umudunu giderek yitirmek üzereyken, onca sızıntı ve onca söylentinin ardından bombayı patlattı!

Dün gece Twitter üzerinden yapılan paylaşım ile 19 Ekim’i 20 Ekim’e bağlayan gece TSİ 00.00’da Silent Hill serisi hakkında yeni açıklamaların yapılacağı belirtildi. Tabi bu açıklama sadece yeni bir oyunu mu, yoksa birden fazla oyunu mu kapsayacak, onu Çarşamba gecesi öğreneceğiz.

Peki Neler Duyurulabilir?

Hatırlayacağınız üzere, Kore oyun derecelendirme ve yönetim komitesi bundan yaklaşık 20 gün önce henüz duyurulmamış olan ve hangi platformlara çıkacağı belli olmayan SH: The Short Message isimli yeni bir oyunu derecelendirmişti. Derecelendirmede ortaya çıkan bilgilere göre de oyunun yayıncı firması ise UNIANA olarak belirtilmişti. Sıradaki oyunun acaba bu oyun mu olacağı da akıllara gelmiyor değil!

The Short Message derecelendirmesi dışında, 2006 yılında çıkan Silent Hill filminin yönetmeni Christophe Gans, birkaç oyunun yolda olduğunu, Bloober Team’in gerçekten de serinin ikinci oyunun Remake’i üzerinde çalıştığını ve stüdyo içerisinde birden fazla ekibin projede yer aldığını söylemişti.

Ayrıca serinin birçok yerinde emeği geçen ve ikinci oyunun yapım sanatçısı olan Masahiro Ito’nun Twitter üzerinden yapılan duyuruyu ReTweet’lemesi onun da yapım içerisinde olabileceği söylentilerini güçlendiriyor.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir