League of Legends Evrenindeki Oyunların Aylık Aktif Oyuncu Sayısı Açıklandı

Serhat Uzun
Serhat Uzun
1 Dk Okuma Süresi

Riot Games, geçtiğimiz günlerde League of Legends evreninde geçen tüm oyunlarda toplam 180 milyon aktif oyuncuya ulaştığını açıkladı. Şirket, bu haberi aşağıda da paylaştığımız Twitter gönderisi ile duyurdu. Bu işin büyüklüğünü anlamak için bir örnek vermek gerekirse Steam’in 120 milyon aylık aktif kullanıcı tabanı var.

Riot Games’in Pc Gamer’a yaptığı açıklamada, bu aylık aktif oyuncular sayılarının League of Legends, League of Legends: Wild Rift, Legends Of Runeterra, Teamfight Tactics ve Fight for the Golden Spatula’nın toplu toplamı olduğunu doğruladı. Terminolojik olarak, Ekim ayı içinde yukarıda belirtilen oyunlardan en az birisini oynamış olan aktif kullanıcıları ifade ediyor ve bir kullanıcı 2 oyunu oynarsa, iki kullanıcı olarak sayılıyor.

Riot bunu şöyle açıklıyor:

Aylık aktif kullanıcılar (‘MAU’lar’), bir oyuna erişen oyuncu sayısıdır ve bu durum, takvim ayı olarak tanımlanır. Oyunlarımızdan ikisine erişen bir oyuncu, iki kullanıcı olarak sayılır.

Riot’un League of Legends oyunları birkaç yıldır başarı elde ederken, toplam aktif oyuncu sayısı ise birden fazla oyun için şaşırtıcı derecede fazla. Bu da demek oluyor ki bu şirket yükselmeye devam edecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir