League of Legends’in Yeni Şampiyonu Samira Açık Betaya Geldi

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
3 Dk Okuma Süresi


League of Legends’in Yeni Şampiyonu Samira Açık Betaya Geldi. İşte Yetenekleri

Riot sürpriz bir şekilde League of Legends’in yeni şampiyonu olan Samira’yı oyunun açık betasına ekledi. Bildiğimiz gibi yeni şampiyonlar gelmeden önce genelde bir kargaşa oluyordu fakat bu sefer Riot en yeni şampiyonlarını ve değişikliklerini test ettiği LoL’ün herkese açık betasında birdenbire ortaya belirsiz gül görüntüleri getirmeyi tercih etti.

Şimdi izninizle Samira’yı tanıtalım. Samira hem menzilli hem de yakın dövüş saldırılarıyla hasar verebilen melez bir karakter. Hatta Q yeteneğinin menzilli ve yakın dövüş olmak üzere iki ayrı efekti bile var. Samira’nın yeteneklerini anlatmadan önce küçük bir not düşelim; Samira hala test aşamasında olduğu için yeteneklerinde değişiklikler olabilir.

SamiraPasif-Daredevil Dürtüsü

Samira, önceki vuruştan farklı saldırılarla veya yeteneklerle vurarak bir kombo oluşturur. Her biri stilini, E’den S’e yükseltir (toplamda 6). Samira her stil seviyesi için hareket hızı kazanır.

Samira’nın yakın dövüş saldırıları ek büyü hasarı verir ve hedefin eksik canına bağlı olarak artar.

Samira’nın hareket kısıtlamasına uğramış hedeflere karşı olan saldırıları 0.5 saniye havaya sıçratma uygular. 6 ayrı vuruşta ekstra hasar verir. Samira, saldırı menzilinin biraz dışındaki hedeflerin üzerine atılır (Bu atılma menzili 800 ünitelik bir alan, Caitlyn’in menzili ise 650 ünite) (Kıyaslama için ufak bir bilgi).

Q-Sezgi

Samira bir atış yapar ve isabet alan ilk düşmana fiziksel hasar verir.

Eğer bu yetenek yakın dövüş menzilindeki bir düşmana kullanılırsa Samira kılıcıyla vurur ve fiziksel hasar verir.

Her iki vuruş da kritik vuruş yaparak %25 ilave hasar verebilir.

Eğer Vahşi Koşu (E yeteneği) esnasında kullanılırsa Samira, yetenek bittiğinde yolundaki herkese hasar verir.

W-Bıçak Girdabı

Samira bir saniyeliğine etrafında kılıcını çevirip düşmanlara iki kez fiziksel hasar verir ve bölgeye giren düşman yeteneklerini (Düz vuruş, lux q’su, jinx-caitlyn-ashe ultisi gibi) imha eder.

E-Vahşi Koşu

Samira bir düşman veya müttefikin içinden geçerek geçtiği düşmanları keser ve saldırı hızı kazanır. Bir rakip şampiyonu öldürmek, bu yeteneğin bekleme süresini sıfırlar.

R-Cehennem Tetiklenmesi

Samira bu yeteneği ancak mevcut stil puanı S ise kullanabilir.

Samira, silahlarından bir dizi atış yapar, etrafındaki tüm düşmanları iki saniyede 10 kez vurur. Her atış fiziksel hasar verir ve can çalma uygular. Her atış ayrıca kritik vuruş yapabilir.

Bu makaleyi paylaş
1 yorum
  • Henüz tanıtılmayıp yetenekleri sızdırılan şampiyonu nede tanıtıldı diye lanse ediyorsunuz? Hani nerede tanıtım videosu, yetenek görüntüleri?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir