Pinokyo Temalı Souls-like Lies of P’nin 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

IGN, Lies of P'den 12 dakikalık yeni oynanış görüntüleri gösteren bir video yayınladı.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi
Lies of P

Geçtiğimiz sene Neowiz ve geliştirici Round8 Studio tarafından hepimizin bildiği Pinokyo karakterinden esinlenen souls-like RPG türündeki Lies of P duyurulmuştu. Çıkış gününde Xbox Game Pass’e dahil olacak oyun, önümüzdeki sene çıkışını gerçekleştirecek.

Lies of P, karanlık bir Belle Epoque(1871-1914 arasındaki, Fransız ve Avrupa tarihindeki bir döneme verilen isim.) döneminde geçen ve ”Pinokyo” hikayesinden ilham alan Souls-like bir oyun.

Karanlık teması ve güzel atmosferiyle beraber oyuncular tarafından oldukça ilgi toplayan Lies of P’de delilik ve kana susamışlık tarafından boğulmuş bir şehir olan Krat’ta terk edilmiş bir tren istasyonunun içinde uyanıyoruz. Hikayedeki amaç ise Pinokyo’nun yaratıcısı yani Geppetto Usta’yı bulmak. Tabi ki bunları yaparken de Krat şehrinde karşımıza çıkan tüm düşmanları teker teker ortadan kaldırıyoruz.

Lies of P

Lies of P gerilimi, derin savaş mekaniklerini ve sürükleyici bir hikayeyi büyüleyici atmosferle birleştirmeyi planlıyor. Bunların yanı sıra oyun içerisinde söylediğiniz yalanlara bağlı değişecek belirli görev silsileleri de olacak. Tabi ki bu görevlerde aldığınız kararlar da oyunun sonuna iyi veya kötü şekilde etki edecek.

Bu söylediklerimize ek olarak da oyunda silah çeşitliliğinin oldukça iç açıcı durumda olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle oyun içerisinde elinizde bulunan silahları birleştirip yeni bir silaha dönüştürebilme özelliği sayesinde silah çeşitliliği konusunda sıkıntı yaşanmayacak gibi duruyor. Son olarak da oyunun ritmini değiştirmek ve yeni yetenekler kazanmak için vücut parçalarımızı değiştirebiliyoruz.

Lies of P Oynanış Videosu

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir