The Sims’e Rakip Olacaktı… Life by You İptal Edildi!

Life by You hazin bir sonla karşılaştı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Paradox Interactive’in geliştirmekte olduğu ve hayat simülasyonu türünde planlanan Life by You, bir gecede iptal edildi. EA’in bu türdeki kült serisi The Sims’e rakip olarak gösterilen yapım, bazı sebeplerden ötürü artık erken erişime çıkmayacak.

Paradox Interactive CEO’su Matthias Lilja, Paradox’un forumlarından paylaştığı bir mesajda Life by You’nun iptal edildiğini ve oyunun süresiz bir şekilde ertelendiğini duyurdu. Geliştirici, bu iptalin sebebine ise oyunun henüz beklenilen seviyede olamamasını öne sürdü.

Birkaç hafta önce Life by You’yu yeniden değerlendirmek için Erken Erişim sürümünü ertelemeye karar verdik çünkü oyunun bazı önemli alanlarda hala eksik olduğunu düşünüyorduk. Sürenin uzatılması bir seçenek olsa da oyuna daha geniş bir açıdan bakmak için bu duraklamayı yaptığımızda, kendimizi güvende hissettiğimiz bir sürüme giden yolun çok uzun ve belirsiz olduğunu anladık.

Bu, oyunun ümit verici nitelikler göstermediği anlamına gelmiyor; Life by You’nun birçok güçlü yanı ve bunları hayata geçiren özel bir ekibin sıkı çalışması vardı. Ancak, daha fazla zamanın bizi memnun kalacağımız bir versiyona yeterince yaklaştırmayacağına inandığımız bir noktaya geldiğimizde durmanın daha iyi olacağına inanıyoruz. Bu; özellikle de kararımızın bu kadar geç geldiği bir dönemde, zamanını ve coşkusunu bu projeye harcayan herkes için açıkça zor ve hayal kırıklığı yaratıyor.

Paradox Tectonic’teki ekibin nasıl bir aksiyon alacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir