League of Legends Yeni Şampiyon Yone ve Yetenekleri

Mustafa Akman
Mustafa Akman
2 Dk Okuma Süresi

League of Legends Yeni Şampiyon Yone ve Yetenekleri

League of Legends evreninde bir ara Project Yi kostüm çıkışının aslında Yone olmasına dair birçok teori üretilmişti ve üzerinde çokça konuşulmuştu. Yasuo’nun kardeşi olan Yone an itibari ile çıkışının kesinleştirilmiş olup şampiyonun yetenekleri bile belli oldu.

Bundan öncesinde Yone’nin küçük bir animasyon videosu paylaşılmıştı. Video da göründüğü üzere Yone resmen kendi öfkesinden bir ruh oluşturur.

Şimdi ise Yone’nin yetenekleri belli oldu. Yeteneklerini  dilerseniz aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Yone

League of Legends Yeni Şampiyon Yone ve Yetenekleri

Pasif, Yone iki kılıç kullanır. Yaptığı her ikinci saldırı daha fazla büyü hasarı verir. Ayrıca kritik vuruş ihtimali de ikiye katlanır, fakat kritik vuruşları daha az hasar verir.

Q yeteneği “Ölümcül Çelik”, Yone ileri hücum ederek rakiplere fiziksel hasar verir. İsabet halinde bir yük kazanır. Yone iki yüke ulaştığında rakipleri havaya savuran bir rüzgâr dalgasıyla ileri atılır.

W yeteneği “Tayfbiçen” ,Yone kılıcını geniş bir kavisle savurarak hedefin azami canının belli bir bölümüne eşdeğer hasar verir. Yetenek bir rakibe isabet ederse, Yone geçici bir kalkan elde eder. Kalkan, yetenekten isabet alan şampiyon başına güçlenir.

E yeteneği “Özgür Ruh”, Yone Ruh Biçimi’ne girerek hareket hızı kazanır ve bedenini geride bırakır. Yone’nin Ruh Biçimi’nin süresi dolduğunda, şampiyon hızla vücuduna geri dönerek Ruh Biçimi’ndeyken verdiği tüm hasarın belli bir yüzdesine eşdeğer hasar verir.

R yeteneği “Mühürlü Kader”,  Yone (Aynı Lekeli Kılıç Soyu animasyonunun sonlarındaki gibi)  yolundaki tüm rakiplere saldırarak isabet alan son hedefin arkasında belirir ve herkesi havaya savurarak ona doğru iter.

Yone hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz RIOT CASHMIIR bu konu hakkında oldukça detaylı bir Yone yazısı yazmıştır. Yazıyı buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Siz Yone’yi nasıl buldunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir