Indie Psikolojik Korku Oyunu Loretta’nın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Psikolojik korku ve gerilim türündeki Loretta, önümüzdeki ay çıkış yapacak.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Psikolojik korku türünün daha çok indie yapımlarla eşleştirildiği bu dönemde özellikle büyük bütçeli yapımların yapamadığını yapıp anlatı tarzına sırtını dayayan indie stüdyolar oldukça nitelikli işler çıkarmayı başarıyorlar.

Nitekim bu yoldan ilerleyen geliştirici Yakov Butuzoff ve yayıncı DANGEN Entertainment, indie anlatı tarzında psikolojik korku ve gerilim türündeki Loretta’nın çıkış tarihini açıkladı.

Loretta nedir, ne değildir?

Steam, GOG ve diğer mağazalarda 16 Şubat tarihinde PC platformunda yayınlanacak olan ve 1940’lı yıllarda kocası tarafından ihanete uğrayan, ilişkilerinde sadakat sorunu yaşayan bir kadını konu alan Loretta, ileriki tarihlerde konsol (PS4, Xbox One) ve Switch’e de gelecek.

Sene 1947… Lora ve Walter Harris çifti, ailelerinden kalan bir çiftlik evine yerleşirler. Lora bir ev kadını, Walter ise bir yazardır ve ikisi de işlerinde oldukça başarısızdır. Finansal sıkıntılar, Walter’ın borçları ve kocasının onu başkasıyla aldatma şüphesi artık Lora’ya fazla gelmektedir.

İşinden, rüyalarından ve yaşamından kocası için vazgeçen Lora artık ayın sonunu zar zor getirebilmektedir. O sırada Walter’ın yayınevinin sigortalı olduğunu ve onun ölümünden 30.000$ alabileceğini öğrenir. Birinin aklına bir plan gelir…

Objelerle etkileşime geçin, diyaloglar kurun ve doğru kararları alarak cinayeti planlayın ve kanıtlardan kurtulun. Kocanızı öldürmek, cinayeti örtbas etmek ve parayı almak sizi Loretta’nın ortağı bir nevi ortağı yapacak.

Kanlı bir katliam mı yoksa ustalıkla ördüğünüz yalan ağı mı sizi amacınıza götürecek?

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir