Mafia 2 Definitive Edition Problemleri İle Oyunculara Pes Artık Dedirtti

Ersel Ay
Ersel Ay
2 Dk Okuma Süresi

Mafia 2 Definitive Edition Problemleri İle Oyunculara Pes Artık Dedirtti

Çıktığı sene olan 2010’da benim için harika bir oyun olan Mafia 2, hem serinin son oyunu olan Mafia 3 hemde bu hafta başı piyasaya çıkış yapan Mafia 2 Definitive Edition ile gittikçe kendini benden soğuttu.

Oyun çıkalı 1 hafta bile olmamasına rağmen her geçen gün karşımıza yeni bir hata veya performans yönünden sıkıntı çıkıyor. En son olarak da Reddit’de bunla alakalı bir panel açıldı ve insanlar o kısımda karşılaştıkları problemleri paylaştılar. Bu problemlerin başında düşük kare hızı sıkıntısı geliyor ve neredeyse tüm platformlarda ise aynı şekilde sıkıntılar yaşanıyor. Örnek vermek gerekirse özellikle konsollarda hızlı bir şekilde araba sürerken veya insan sayısının fazla olduğu ortamlara girdiğimizde kare hızı 15’lere kadar düşebiliyor. Sadece Xbox X’in  standart olarak 30 kare hızı verdiği konuşuluyor.

mafia 2 2

Aynı şekilde PC sürümünde de aynı sıkıntıların yaşandığı ve önerilen sistem gereksinimlerine sahip olsanız bile kasma gibi sıkıntılar yaşayabileceğiniz söyleniyor.

Aşağıda ki video ise oyundaki bugların yer aldığı ve söylenenlerin doğru olduğunun kanıtı.

Bu olaylar sonucun da Mafia 3’ün ve Mafia 2 Definitive geliştiricisi Hangar 13 bizi kendinden biraz daha soğuttu diyebiliriz. Ayrıca ilk oyunu da ReMake sürümünün geliştiricisi olan bu şirket bizi korkutmuyor değil. Acaba Mafia 1 Remake’de mi böyle problemler ile piyasaya çıkacak? Bunu bize zaman gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir