Mario + Rabbids: Sparks of Hope Ubisoft Forward’da Duyuruldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft ve Nintendo ortaklığı ile geliştirilen Mario + Rabbids: Sparks of Hope Ubisoft E3 2021 sunumunda resmi olarak duyuruldu. Sunumda oynanış videosu gösterildi. 2017 yılında Switch için  Mario + Rabbids Kingdom Battle adında bir oyun çıkmıştı. Bu oyunda Mario ve Rabbids karakterlerinin bir araya geldiği hikaye döngüsü yer alıyordu. Mario + Rabbids: Sparks of Hope ise bu oyunun devamı olarak karşımıza çıkıyor.

2022 yılında Switch için tekrar gelecek olan Mario, Princess Peach, Luigi, Rabbid Mario ve Rabbid Peach, Cursa olarak bilinen kötü adamlara karşı mücadele edecek. Cursa, şeytani bir etkiye sahip. Bu sahip olduğu güç sayesinde “galaksiyi kaosa sürüklüyor” olabilir. Aynı zamanda Lumas ve Rabbid’lerin birleşimi ile oluşan yeni karakterler Sparks’ın enerjisini tüketiyor. Karakterler gezegenleri ve Spark’ları kurtarmak, Cursa’yı yenmek için galaksiyi dolaşacaklar.

Oyunda yeni bir savaş sistemi bulunuyor. Bu savaş sistemi sayesinde 3 kahramandan oluşan 9 kişilik kadroya sahip bir ekip kurabilirsiniz. Fakat bu sefer savaşlar hiçte kolay olmayacak. Savaşlar gerçek zamanlı aksiyon ve sıra tabanlı taktiklerin bir karşımı olacak.

Kahramanımız sırası geldiğinde belirlenmiş olan alanda özgürce hareket edebilecek, siper alabilecek, takım arkadaşlarının üzerine atlayabilecek veya gerçek zamanlı olarak düşmanların üzerine atlayabilecek.

Sparks’lar dahil edildiğinde oyun daha da taktiksel olacak. Oyunda düzinelerce yaratık bulunacak ve yaratıkların her biri ayrı güçlere ve yeteneklere sahip olacak. Sahip oldukları özel yetenek ve güçleri savaşlarda üstünlük sağlamak amacıyla kullanabilecekler. Ancak bu yaratıklarla savaşabilmek için önce onları bularak Cursa’nın elinden kurtarmanız gerekli.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope hakkında daha fazla bilgi çıkış tarihi olan 2022 yaklaştıkça paylaşılacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir