Marvel, Yeni Animasyon Dizilerini Duyurdu

3 sene aradan sonra düzenlenen Comic-Con etkinliğinde Marvel'ın yeni animasyon dizileri duyuruldu.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
4 Dk Okuma Süresi
Spider-Man marvel

Marvel Sinematik Evreni yeni yapımlar ve karakterler ile hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Özellikle firmanın yeni politikası gereği diziler oldukça büyük öneme sahip. 3 yıl aradan sonra sahalara geri dönen Comic-Con etkinliği sırasında, Marvel yeni animasyon dizilerini resmen duyurdu.

Aslına bakarsanız bu dizilerin bazıları daha önceki sunumlarda gösterilmişti. Ancak diziler hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı. Ana karakterler dışında, Disney Plus yapımları ile yan karakteri de izleyicilerle buluşturan Marvel, Ağustos ayında yayınlanmaya başlayacak olan I am Groot dizisindende ilk fragmanı yayınladı.

Marvel’in Sevimli Dostu; I am Groot

Beş bölümden uzunluğunda olacak mini dizimiz, Groot ve Rocket‘in beraber girecekleri maceraları gösterecek. Groot ve Rocket‘in seslendirmesini ise Vin Diesel ve Bradley Cooper yapacak. Paylaşılan fragmanda bebek Groot‘un maceredan maceraya koştuğunu görüyoruz. Groot‘un boş günlerini ne tür aktivitelerle doldurduğunu izleyeceğimiz dizi, 10 Ağustus tarihinde Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Ya Böyle Olsaydı Dediğimiz Olayları Gösteren; What If..? 2. Sezon

what if sezon 2

What If..? dizisinin ikinci sezonu, ilk sezona oldukça benzer yapıya sahip olacak. 9 bölüm uzunluğunda olacak olan dizi, yeni karakterleri izleyicilere tanıtacak. Net bir konuya sahip olmayan dizide işlenecek olan bazı konular ise şu şekilde;

  • Hela senaryosu
  • Odin vs Mandarin mücadelesi
  • Kaptan Carter ve Kış Askeri’nin tanışması
  • Valkür, Hulk ve Tony’nin Sakaar’a seyahati

Daha bir sürü konuya sahip olacak dizinin diğer konuları ise henüz bilinmiyor. Ayrıca 3.sezon çalışmalarına başlandığı da gelen duyurular arasında. What If..? sezonu net tarih verilmese de yakında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Peter Parker Ne Tür Zorluklar Yaşadı; Spider-Man: Freshman Year

spider man freshman year

Marvel Sinematik Evreninde Tom Holland‘ın Spider-Man‘ini izliyoruz. Captan America: Civil War filmi ile evrene dahil olan karakterimizin asıl hikayesini ise izlemedik. Hayranları unutmayan Marvel, Tom Holland‘ın nasıl Spider-Man olduğunu, ne tür zorluklar yaşadığını ve ilk düşmanlarını izleyiciye tanıtacak.

Dizi hakkında pek fazla bilgi paylaşılmasa da, Tom Holland‘ın Spider-Man‘i seslendirmeyeceğini ve Charlie Cox‘un seslendirmesiyle beraber Daredevil‘in dizide yer alacağını biliyoruz. Genç Peter Parker‘ımızın Tony Stark‘tan önce akıl hocalığını ise Norman Osbern yapacak. Dizide yer alacak bazı kötü adamlar ise Doctor Octopus, Rhino, Scorpion, Speed Demon ve Tarantula olacak.

Dizinin ikinci sezonun ismi Spider-Man: Sophomore Year olacak. Spider-Man: Freshman Year, 2024 yılında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

90’ların Sevilen Animasyon Dizisi Geri Geliyor; X-Men ’97

x men 97

Disney, Marvel ve Fox‘u bünyesine kattıktan sonra hayranların en çok beklediği olay X-Men‘i MCU‘da izlemekti. Hayranların bu isteği yavaştan gerçekleşmeye hazırlanıyor. Ancak bu dizi ile değil. Bu dizi 90’lı yıllarda yayınlanan klasik X-Men animasyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Eski sezonları ile Disney Plus üzerinden izlenebilir durumda olsa da, yeni sezonun geleceği geçtiğimiz sunumlarda onaylanmıştı. En sonunda resmi duyuru geldi ve dizinin yeni sezonu tadında olacak olan dizimiz 2023 yılının sonbahar aylarında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Dizide Rogue, Beast, Gambit, Jean Grey, Wolverine, Storm, Jubilee ve Cyclops yer alacak. Ayrıca takımın beyni ve bir araya getireni Magneto olacak. Henüz yayınlanmadan ise 2.sezon üzerinde çalışıldığı da gelen bilgiler arasında.

MCU’ya Zombilerin Gelme Vakti Artık Gelmedi mi? Marvel Zombies

Bu dizi hakkında çok fazla detay verilmese de 2024 yılında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacağı ve yaş sınırının biraz yüksek olacağı açıklandı. Dizide yer alacak karakterler ise şu şekilde;

Zombiler ve Kötüler; Hawkeye, Captain America, Abomination, Ghost, Captain Marvel, Wanda ve Okoye

Kahramanlar; Yelena, Katy (Shang-Chi), Kate Bishop, Red Guardian, Jimmy Woo, Death Dealer, Shang-Chi ve Ms. Marvel

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir