Sony Açıkladı, Marvel’s Spider-Man 2 Sonbahar 2023’te Çıkış Yapacak

Peter Parker ve Miles Morales kostümlerine iyi bakmış olsalar hoş olur çünkü Marvel's Spider-Man 2 önümüzdeki Sonbahar'da geliyor.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

PlayStation 5’in gerçek gücünü gösterecek exclusive oyunlar yavaş yavaş aradan sıyrılıyor. God of War Ragnarök PS4’e de çıkış gerçekleştiren son exclusive yapım olurken PS4 kullanıcıları artık konsollarını yükseltmenin geldiği fikrine kapılıyor.

Marvel’s Spider-Man 2 ise birçok oyuncuya konsol aldıracak veyahut yenilettirecek bir oyun olarak öne çıkıyor. Peter Parker ve Miles Morales karakterleri çocuk genç yaşlı demeden herkesi ekrana çekmekte pek başarılı.

Sony Yaptığı Açıklama ile Marvel’s Spider-Man 2’nin Çıkış Tarihini Sonbahar 2023 Olarak Duyurdu

Sony yaptığı açıklama ile kafalarda oluşan soru işaretlerini yok etti. Peter Parker ve Miles Morales 2023 Sonbahar’ında bizlerle birlikte olacak. Spider-Man evreninin amansız kötüleri ile olan mücadelemiz daha sona ermedi. Insomniac Games ilk oyundan ve Miles Morales’den kat kat daha büyük bir projenin başında.

PlayStation Blog Üzerinden Yapılan Paylaşım:

PlayStation Studios için ne güzel bir yıl; Insomniac Games’te arkadaşlarımızın çalışmalarına mutlak bir hayranlık duyuyoruz.

Başarılı bir 2022 için herkese tebrikler…. ve önümüzdeki yıl içinde Marvel’s Spider-Man 2’yi önümüzdeki Sonbahar’da çıkmaya hazır hale getirmeye devam ederken olduğumuz kadar heyecanlıyız.

Bryan Intihar, Insomniac Games Kreatif Direktörü

Sony Marvel iş birliğini sürdürecek olan yapım hakkında demeç veren bir başka isim ise Marvel Games’te kreatif başkan yardımcısı olan Bill Rosemann idi.

Bill Rosemann’ın Açıklamaları:

İlk oyun ve Miles Morales hakkında sevdiğiniz her şey ama daha fazlası

Çok fazla şeyi açığa çıkarmak istemiyorum ama bu sıradaki büyük kısım olacak. İlk oyunda gördüğümüz bir çok ortak özellik ve karakter de yine olacak.

Birden fazla düşman var. Hikaye ise Marvel’s Spider-Man’den Marvel’s Spider-Man Miles Morales’e kadar süregelen hikayeyi alıp devam ettiriyor. (Geçen sene verilen bir demeç)

Bill Rosemann, Marvel Games Kreatif Başkan Yardımcısı
Marvel's Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 PS5 için 2023 yılında çıkış gerçekleştirecek. Bu çıkışın ardından firmanın sıradaki projesi yine bir süper kahraman oyunu olabilir. Insomniac’ın elinde olan bir diğer Marvel anlaşmalı proje Marvel’s Wolverine, şu anda erken geliştirilme aşamasında.

Insomniac’ta Marka Stratejileri Sorumlusu olarak çalışan Ryan Schneider’e göre ise oyun daha şimdiden duygu yüklü bir anlatım ve sınırların dışında bir oynanışa sahip olduğunu gösteriyor. Ekip gerçekten özel bir şey yaratıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir